Katarzyna Pomianowska

Czytelnicy: - Otworzą to rondo w Brodnicy wcześniej?

Budowa obwodnicy przebiega zgodnie z harmonogramem. Fot. Katarzyna Pomianowska Budowa obwodnicy przebiega zgodnie z harmonogramem.
Katarzyna Pomianowska

Skanska: - Musimy dopełnić wszystkich niezbędnych procedur.

- Nowe rondo w Brodnicy, na wylocie na Olsztyn jest już gotowe. Nie można go oddać do użytku mieszkańców? - pytają Czytelnicy. - Ułatwiłoby to znacznie życie kierowcom.

Zwróciliśmy się do firmy Skanska, wykonawcy dalszej części obwodnicy miasta o wyjaśnienie tej kwestii.

- Roboty budowlane prowadzone na rondzie można podzielić na dwa etapy - mówi Monika Froń - Dąbrowska, główny specjalista, komunikacja zewnętrzna Skanska S.A. - Pierwszy etap prac przy budowie ronda dobiega końca i do sfinalizowania zostały jeszcze ciągi pieszo-rowerowe. Drugi etap prac związany z budową wypełnień ekranów akustycznych będzie realizowany na wiosnę 2016 r. - informuje i dodaje:

- Niemniej jednak, aby otworzyć ruch na rondzie należy dopełnić wszystkich procedur formalnych związanych z utrzymaniem ruchu. Przed nami proces ustalania zasad utrzymania ruchu z zarządami dróg. Dopiero po tej fazie możliwe będzie wskazanie daty puszczenia ruchu ulicą Kolejową.

Przy okazji zapytaliśmy na jakim etapie są prowadzone prace. Czy wszystko prowadzone jest zgodnie z założonym harmonogramem. - Wszystkie roboty przy budowie obwodnicy prowadzone są w terminie, zgodnie z założeniami - zapewnia.

W tym roku zrealizowano plan, który zakładał wykonanie stanu surowego estakady, wybudowanie ronda oraz zrealizowanie robót drogowych w ciągu głównym za wyjątkiem nawierzchni.

- Na wiosnę pozostaną prace izolacyjne na estakadzie, elementy bezpieczeństwa ruchu i warstwa ścieralna w ciągu obwodnicy. Do zakończenia będą również prace pod obiektem w okolicach ul. Cmentarnej - dodaje.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.