WG

Czy wiesz, że...

WG

9 marca premierę miał „Nóż w wodzie”. Na drapaczu chmur będzie zjeżdżalnia. Na drapaczu chmur będzie zjeżdżalnia. 6-latka z autyzmem tworzy dzieła sztuki. Stanie w kolejce to nowy zawód. W Słowenii odkryto sumeryjskie figurki. Odnalazł się wielki fan Leo Messiego.

9 marca premierę miał „Nóż w wodzie”
Premiera pierwszego pełnometrażowego filmu Romana Polańskiego odbyła się 9 marca 1962 roku. Kameralny dramat psychologiczny z udziałem trzech aktorów (Leon Niemczyk, Jolanta Umecka, Zygmunt Malanowicz) odbił się szerokim echem nie tylko w polskim środowisku filmowym. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny i do Złotego Lwa w Wenecji.

Na drapaczu chmur będzie zjeżdżalnia
Na taki niecodzienny pomysł wpadł zarząd budynku U. S. Bank Tower w Los Angeles. Postanowił na zewnętrznej elewacji wieżowca zamontować krytą 14-metrową zjeżdżalnię. Będzie ona wykonana z hartowanego szkła o grubości 3 cm. Ekstremalna przyjemność zjazdu z 70. na 69. piętro budynku będzie kosztować 8 dolarów. Przezroczysta zjeżdżalnia zostanie uruchomiona w czerwcu.

6-latka z autyzmem tworzy dzieła sztuki
Cierpiąca na autyzm Iris znalazła sposób na wyrażenie siebie. Mała Brytyjka tworzy barwne obrazy, a jej pomocnikiem jest kotek o imieniu Thula. Wyjątkowy talent zdecydowała się ujawnić matka artystki. Wydała książkę „Iris Grace”, w tworzeniu której pomogli malarz, fotograf i ilustrator. Czytelnicy mogą przenieść się do świata Iris dzięki cudownym obrazom, ilustracjom i zdjęciom.

Stanie w kolejce to nowy zawód
We Włoszech uznano, że stacz kolejkowy to nowy zawód i w związku z tym osoby stojące w kolejce za innych mogą wystawiać im rachunki fiskalne, a potem odprowadzać podatki. Średni koszt takiej usługi to 10 euro za godzinę - zatem im dłuższa kolejka, tym lepiej dla stacza. Tego nowego zawodu można nauczyć się na specjalnych kursach, a warunki jego wykonywania reguluje krajowy kontrakt zbiorowy.

W Słowenii odkryto sumeryjskie figurki
Słoweńska policja podała, że na terenie tamtejszego obozu dla imigrantów na granicy z Chorwacją odkryto trzy sumeryjskie alabastrowe figurki z Mezopotamii sprzed 5 tysięcy lat. Specjaliści z Muzeum Narodowego w Słowenii potwierdzili autentyczność figurek. Zakładają, że pochodzą one z okresu cywilizacji sumeryjskiej. Przedstawiają osoby modlące się na klęczkach lub w pozycji siedzącej.

Odnalazł się wielki fan Leo Messiego
Niedawno internet obiegły zdjęcia przedstawiające małego chłopca w zrobionej z reklamówki koszulce z numerem 10 i nazwiskiem „Messi” na plecach. Zaczęto poszukiwać małego wielkiego fana gracza Argentyny i FC Barcelony. Okazało się, że jest nim
5-letni Murtaza Ahmadi z Afganistanu. Chłopiec dostał prawdziwą koszulkę meczową Argentyny, na której podpisał się Leo Messi.

WG

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.