Czwórka utalentowanych olimpijczyków z brodnickiej „czwórki”

Czytaj dalej
Fot. Nadesłana
PAK

Czwórka utalentowanych olimpijczyków z brodnickiej „czwórki”

PAK

Aż czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy zostało laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych pod patronatem kuratora oświaty.

Piątoklasista Kamil Dobies i szóstoklasista Jakub Krawulski zdobyli tytuł laureata olimpiady z matematyki, a Otylia Wójcik, została finalistką. Jakub i Kamil potwierdzili swoje umiejętności, ponownie zostając laureatami w innym wojewódzkim konkursie matematycznym. Tym razem była to Liga Zadaniowa organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.

- Zadania wymagały od uczestników sprawności rachunkowej, logicznego myślenia i kreatywności w znajdowaniu różnych sposobów rozwiązywania zadań - mówi Elżbieta Dobies, nauczycielka.

Szkole świetnie wiedzie się także na niwie języka polskiego Otylia Wójcik i Zuzanna Bogacka zdobyły tytuł laureatek, natomiast Joanna Klafta - finalistki. Uczennice musiały wykazać się ponadprogramową wiedzą i umiejętnościami oraz zmierzyć się m.in. z prozą Stanisława Lema, Marcina Szczygielskiego czy poradami językowymi prof. Jerzego Bralczyka. Do konkursu uczennice przygotowała Anna Majchrzak, polonistka.

- Dziewczęta zawsze starały się realizować zadania związane z przygotowaniem do olimpiady, mimo iż trudno czasami było połączyć to z innymi obowiązkami. I nigdy nie narzekały - mówi nauczycielka.

Autor: PAK

PAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.