Czwartek upłynął pod znakiem wypadków na drogach w regionie

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
kad

Czwartek upłynął pod znakiem wypadków na drogach w regionie

kad

Trzy osoby w szpitalu, rozbite samochody, ciężarówka i uszkodzone dwa tramwaje - to bilans dzisiejszego dnia. Główną przyczyną wypadków była nieuwaga kierowców. Funkcjonariuszom z Lipna udało się również zatrzymać oszusta internetowego.

Radiowóz uderzył w tramwaj
Wczoraj w Bydgoszczy doszło do dwóch, niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji winę za stłuczkę przy ul. Dworcowej 96 ponosi kierowca radiowozu. Nie ustąpił on pierwszeństwa tramwajowi i doszło do kolizji. Dwóch funkcjonariuszy trafiło do szpitala. Do drugiego wypadku doszło po południu przy ul. Fordońskiej na wysokości zjazdu do Ikei. Zderzyły się tam trzy pojazdy. Prawdopodobnie zadziałał efekt domina. Gdy pierwszy z poszkodowanych zahamował, jadące za nim dwa samochody nie zdążyły się zatrzymać. Jedna osoba została ranna, a kierowcy podróżujący do Fordonu utknęli w korkach.

Ciężarówka wymusiła pierwszeństwo
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło też dzisiaj w Toruniu. Przy Szosie Okrężnej samochód ciężarowy nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi, co doprowadziło do kolizji. Nikt nie ucierpiał. Ruch na tym odcinku drogi był utrudniony.

Oszust internetowy dostał już zarzuty
Policjanci z Lipna zajmujący się przestępczością gospodarczą rozpracowali oszusta internetowego. Jak to się zaczęło? Jeden ze zgłaszających oszustko mężczyzn zamówił towar i wpłacił na podane konto ustaloną kwotę. Wtedy kontakt ze sprzedającym urwał się.

Policjanci zaczęli gromadzić kolejne zdarzenia z udziałem 19-latka. Na tej podstawie doszli do wniosku, że w całym kraju podejrzany oszukał co najmniej 12 osób. Nastolatek zmieniał przy tym swoje dane osobowe, numery telefonów kontaktowych, adresy poczty elektronicznej, a także numery kont bankowych. Postawiono mu 12 zarzutów, za które stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia. Poniesie też koszty finansowe.

kad

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.