Czwarta wygrana w tym roku Tęczy Topólka, która awansowała na pierwsze miejsce

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Marcin Gołembiewski

Czwarta wygrana w tym roku Tęczy Topólka, która awansowała na pierwsze miejsce

Marcin Gołembiewski

Mamy nowego lidera we włocławskiej B klasie. W Chełmicy w spotkaniu na szczycie GKS przegrał z Tęczą. Gospodarze od 33 min. grali w osłabieniu.

Cukrownik - Tęcza 1:3 (1:2)

Bramki: Jakub Chyliński (44) - Piotr Bartczak (8), Karol Szczepański (40), Łukasz Kosiński (65). GKS: Ramza - Bejger (57, Wiśniewski), Celmer, Chy-liński, Durma 2x (33), A. Korpalski, E. Korpalski, Kostrzewski (46, Stawisiński), Matuszewski, Sło-mski, Uzarski.
TĘCZA: Szylbert - Bartczak, Drzewucki, Kosiński, Królikowski, Pietrzak, R. Rybiński, T. Rybiński (68, Popieliński), Safandowski (89, Szelągowski), Szczepański (65, Rumiński), Wesołowski (70, Bu-czkowski) .

OrioN - Wiślanin 0:0

Sadownik II - Start 4:3 (1:1)

Bramki: Dawid Szczupakowski (28), Cezary Majewski (55), Kamil Andrzejewski (87), Marian Komo-rowski (90+3, wolny) - Bartłomiej Kozłowski 2 (25, 85), Arkadiusz Schreiber (48).

Wychodzącego na czystą pozycję Roberta Wesołowskiego zatrzymał Mateusz Durma i został upomniany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Po tym zwycięstwie Tęcza awansowała na pierwsze miejsce, które zespół z Fabianek zajmował od początku sezonu.

Pierwsze punkty wiosną stracił Wiślanin, który nie mógł sobie poradzić z defensywą Oriona.

W Zbrachlinie Start trzykrotnie obejmował prowadzenie, ale za każdym razem gospodarze odpowiadali. W doliczonym już czasie gry bohaterem meczu został Marian Komorowski. Popularny Solo (13 maja skończy 51 lat) strzałem z 40 metrów w same okienko strzelił zwycięską bramkę dla rezerw Sadownika.

W sobotę w Dębiankach dojdzie do spotkania niepokonanych ekip w 2016 roku. Tęcza zagra z Wiślaninem (g 16), dzień później Sadownik II zmierzy się z Orionem (12).

Marcin Gołembiewski

Byłem piłkarzem wielu klubów z regionu włocławskiego (ale wychowankiem jestem Włocłavii Włocławek). W 1999 roku zacząłem w IKP pisać o sporcie. Następnie pracowałem w Nowościach. Od 2005 roku jestem dziennikarzem sportowym Gazety Pomorskiej we Włocławku. Od 2010 roku wydawcą i redaktorem strony internetowej www.wloclawek.naszemiasto.pl (wcześniej www.mmwloclawek.pl). Piszę przede wszystkim o sporcie, o piłce nożnej, ale także koszykówce i innych dyscyplinach. Interesuje się polityką. Na bieżąco publikuje kryminałki, informacje z miasta, itp.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.