Czujne oko kamery namierzyło złodzieja

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Czujne oko kamery namierzyło złodzieja

Lucyna Makowska

Zgłoszenie, błyskawiczna reakcja żarskich policjantów i finał w postaci odzyskanego portfela. Brzmi jak kadr z filmu? Nie, nie to fakt!

Dzięki monitoringowi dzielnicowi z Żar odzyskali portfel z dokumentami oraz telefon, który jedna z klientek pozostawiła na ladzie sklepowej.

W środę do dyżurnego KPP w Żarach zadzwoniła ekspedientka jednego ze sklepów. Stwierdziła, że nieznany jej mężczyzna przywłaszczył portfel i telefon klientki. Kobieta zostawiła rzeczy na ladzie i na chwilę wyszła gdy wróciła, okazało się że wszystko zniknęło. W portfelu były dokumenty i karta bankomatowa. Zniknął też telefon.

Policjanci szybko sprawdzili nagranie monitoringu. Zarejestrowano na nim sprawcę. Obraz był na tyle dobry, że udało się sporządzić portret podejrzanego. Rysopis złodzieja rozesłano wszystkim patrolom w mieście.

- Jeden z dzielnicowych rozpoznał mężczyznę - opowiada Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. -Funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania. Jak się okazało 40-letni mieszkaniec Żar posiadał wszystkie rzeczy pokrzywdzonej. Miał 0,37 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

Odpowie za kradzież telefonu, dowodu osobistego i karty bankomatowej. Mienie odzyskano tylko dzięki błyskawicznej reakcji sklepowej oddano właścicielce.

Autor: Lucyna Makowska

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.