Czterech synów w wojsku - jest medal

Państwo Łobodzińscy otrzymali srebne medale za wychowanie czterech synów, którzy dzielnie służyli w wojsku. Fot. archiwum wiecbork.pl Państwo Łobodzińscy otrzymali srebne medale za wychowanie czterech synów, którzy dzielnie służyli w wojsku.

Janina i Krzysztof Łobodzińscy mogą być naprawdę z siebie dumni. I ze swoich synów, których czwórka pełniła służbę wojskową.

W dzisiejszych czasach czwórka dzieci w rodzinie to już rzadkość, a czwórka synów to już prawie cud. Do niedawna jednak liczne rodziny były na porządku dziennym.

Dobrym przykładem są właśnie państwo Łobodzińscy, którzy wychowali czterech synów, a ci nienagannie pełnili czynną służbę wojskową. Fakt ten został wynagrodzony przez wojskowych. Do państwa Łobodzińskich zawitał zastępca komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy mjr Bogdan Ziołek. Wraz z nim wyjątkowych rodziców odwiedził burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. Obaj wręczyli im w dowód uznania „Srebrne Medale za Zasługi dla Obronności Kraju”.

Obecna sytuacja demograficzna oraz brak zasadniczej służby wojskowej powodują, że takich uroczystości będzie już niewiele. Chyba że doczekamy znów czasów, że w każdej rodzinie będzie gromadka dzieci. Czy to jednak jest możliwe?

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.