Czterech Polaków w Wielkiej Pętli. Na początek jazda indywidualna na czas

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press
Piotr Bednarczyk

Czterech Polaków w Wielkiej Pętli. Na początek jazda indywidualna na czas

Piotr Bednarczyk

Dziś (01.07) startuje legendarny wyścig Tour de France. Zaczynamy od jazdy indywidualnej na czas w Niemczech.

Od 1 do 23 lipca odbędzie się najbardziej prestiżowy wyścig świata Tour de France. Po raz pierwszy Eurosport 1 pokaże w całości wszystkie 21 etapów.

Tegoroczna trasa 104. Tour de France liczy 3516 km i została podzielona na 21 etapów. Wyścig rozpocznie się w sobotę 1 lipca płaskim, 13-kilometrowym etapem jazdy indywidualnej na czas w niemieckim Duesseldorfie. Kolarze zakończą zmagania tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu 23 lipca.

Po raz pierwszy od 25 lat trasa prowadzi przez pięć największych pasm górskich we Francji.

W trakcie trzytygodniowej rywalizacji zobaczymy najlepszych zawodników globu. Tytułu broni Chris Froome z ekipy Sky, na którego kolejny sukces ma pracować Michał Kwiatkowski.

Jak ustaliliśmy, Kwiatkowski, podbudowany mistrzostwem Polski elity w jeździe na czas, ma duże nadzieje na dobry występ na prologu. To może być jego etap!

- Chyba nigdy przed startem w Tour de France nie miałem takiego poczucia pewności siebie. Że zrobiłem wszystko i to dokładnie tak, jak sobie zaplanowałem. W 2014 i 2015 roku miałem tylko nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze, ale ostatecznie nie było. 2013 był moim debiutem, ciężko więc się do niego odnieść. Choć na pewno wiele wniósł do mojej kariery – dodaje Michał Kwiatkowski

- Sky ma w tym roku jeden cel i jest nim wygrana Froome’a. Wszyscy kolarze mają się mu podporządkować. Żadne indywidualne cele nie będą realizowane. Być może na jednym z etapów Kwiatkowski dostanie wolną rękę i drużyna da mu zaatakować - ocenia komentator Eurosportu Tomasz Jaroński.

Liderem nowej niemieckiej grupy Bora - hansgrohe będzie Rafał Majka, najlepszy góral Tour de France w 2014 i 2016 roku.

- Rafała stać na pierwszą szóstkę. Miejsce na podium byłoby marzeniem, podobnie jak zwycięstwo etapowe - dodaje Jaroński.

Na trasie tegorocznego Touru zobaczymy czterech Polaków. Oprócz Kwiatkowskiego i Majki, pojadą Maciej Bodnar i Paweł Poljański (obaj będą pomagać Majce w zespole Bora - hansgrohe).

W tym roku Eurosport 1 przygotował dla fanów kolarstwa niezwykle bogatą ofertę. Po raz pierwszy stacja pokaże w całości wszystkie etapy Wielkiej Pętli, które będą komentować Tomasz Jaroński oraz Adam Probosz, wspomagani przez eksperta, byłego kolarza, wielokrotnego uczestnika Tour de France, Dariusza Baranowskiego.

W trakcie etapów komentatorzy będą również łączyć się telefonicznie z Krzysztofem Wyrzykowskim, który na bieżąco, prosto z Francji, oceni co dzieje się na trasie wyścigu.

WARTO WIEDZIEĆ:

Tour de France w liczbach

Piotr Bednarczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.