Agnieszka Domka-Rybka

Czesław Abramczyk uwielbia podróże na Wschód i swój ogród

Czesław Abramczyk uwielbia podróże na Wschód i swój ogród Fot. Archiwum Rodzinne
Agnieszka Domka-Rybka

Najbliżsi są najważniejsi. To tak, jak w piosence „Bo rodzina to jest siła” - mówi Czesław Abramczyk. Zwiedził ponad 60 krajów, ale jego ukochanym miejscem jest Bydgoszcz. Chwali ją gdzie tylko się da.

Kilka tygodni temu ster rodzinnego przedsiębiorstwa przejął Czesław Abramczyk, który wcześniej przez wiele lat zajmował stanowisko wiceprezesa do spraw operacji międzynarodowych, odpowiadając głównie za zakup surowca.

- Przed laty uzgodniliśmy z braćmi, że po kolei będziemy sobie przekazywać władzę w firmie - zdradza pan Czesław. - Najpierw prezesem przez 15 lat był Roman, obecnie na emeryturze, po nim również ponad dekadę Ryszard, a teraz przyszła kolej na mnie. Później zapewne przejmie stery najmłodszy z nas, Stanisław, odpowiedzialny obecnie za tematy jakościowe i inwestycyjne.

Jak Czesław Abramczyk zaczął swoją przygode z biznesem? Co jest jego największą pasją? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.