Część radnych chce zaskarżyć dekomunizację ulicy 23 Lutego w Poznaniu

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Bogna Kisiel

Część radnych chce zaskarżyć dekomunizację ulicy 23 Lutego w Poznaniu

Bogna Kisiel

Część poznańskich radnych zarzuca wojewodzie wielkopolskiemu i IPN-owi nieznajomość historii. Dlaczego? Chodzi o dekomunizację ulicy 23 Lutego w Poznaniu. Uzasadniając zmianę jej nazwy, wojewoda cytował opinię IPN, zgodnie z którą 23 Lutego 1945 r. do Poznania wkroczyła Armia Czerwona. Radni przypominają, że wojska radzieckie weszły do miasta już w styczniu.

Na wtorkowej sesji poznańscy radni zadecydują, czy decyzja wojewody wielkopolskiego, dotycząca zmiany nazwy ulicy 23 Lutego na por Janinę Lewandowską zostanie zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

– Są ku temu podstawy – uważa Łukasz Mikuła, radny PO. I podkreśla:

– W żaden sposób nie dotyczy to osoby Janiny Lewandowskiej, której kandydatura nie budzi wątpliwości. Powinna ona zostać patronką jednej z ulic Poznania, ale w normalnym trybie. Zobowiązujemy się, że nastąpi to, jak najszybciej.

W dalszej części artykułu przeczytasz, co o dekomunizacji ulicy 23 lutego w Poznaniu sądzą radni PO i PiS.

 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.