Czekasz na narodziny dziecka? Pamiętaj, że możesz je przez internet zarejestrować w USC

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Czekasz na narodziny dziecka? Pamiętaj, że możesz je przez internet zarejestrować w USC

Małgorzata Stempinska

Rodzice kilku tysięcy dzieci z regionu zamiast wizyty w urzędzie usiedli przy komputerze, by zarejestrować w USC swoją pociechę. Dla dziewczynki najczęściej wybierali imię Zuzanna, a dla chłopca Antoni.

Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że do tej pory online w całym kraju zarejestrowano już ponad 30 100 maluchów. - Zdajemy sobie sprawę, że kilka dni po narodzinach, wizyta w urzędzie nie jest tym na co czeka świeżo upieczony rodzic. Nasza e-usługa rozwiązuje ten problem. Aby z niej skorzystać, potrzeba kilku minut i Profilu Zaufanego - mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Od początku czerwca ubiegłego roku mają wybór: pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny i dopełnić formalności przez internet. Jak się okazuje, ta druga opcja jest coraz popularniejsza. 

Szczegóły w artykule. 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.