Czekamy na gości podczas dożynek

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Czekamy na gości podczas dożynek

Jolanta Młodecka

Na niedzielę, 28 bm., do Piotrkowa Kujawskiego zaprasza burmistrz Sławomir Bogucki. W tym dniu na Stadionie Miejskim odbędą się dożynki wojewódzkie i diecezjalne.

Do rolników, uczestników święta plonów w Piotrkowie Kujawskim na list od prezydenta Andrzeja Dudy. Tekst listu zamieszczamy na: www.pomorska.pl/radziejow

W programie uroczystości w części oficjalnej piotrkowskich dożynek będzie msza święta dziękczynna prowadzona pod przewodnictwem ks. Wiesława Alojzego Meringa, biskupa ordynariusza diecezji włocławskiej. Będą też wystąpienia gospodarzy dożynek, Piotra Całbeckiego, marszałka województwa, burmistrza Sławomira Boguckiego, starosty Jarosława Kołtuniaka oraz zaproszonych gości.

Żadne święto plonów nie może się oczywiście odbyć bez konkursu wieńców dożynkowych.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczną się artystyczne prezentacje, m.in. dzieci i młodzieży z piotrkowskich szkół , lokalnych zespołów folklorystycznych, orkiestr dętych, zespołu Jokalavie Band. Będzie też koncert gwiazdy wieczoru, czyli Patrycji Markowskiej.

Całość zakończy dożynkowa zabawa taneczna pod gwiazdami.

To wszystko - i jeszcze więcej - będzie w niedzielę, 28 bm. Tymczasem w Piotrków szykuje się na to wielkie święto. Asfaltem pokryto drogę dojazdową do płyty stadionu, porządkowany jest teren, gdzie stanie scena główna oraz dożynkowe stoiska.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.