Czekamy na czwartego wiceprezydenta Bydgoszczy

Czytaj dalej
Anna Stasiewicz

Czekamy na czwartego wiceprezydenta Bydgoszczy

Anna Stasiewicz

Od końca listopada w Bydgoszczy mamy 3 wiceprezydentów. Na razie nie wiadomo, kiedy Rafał Bruski powoła 4 zastępcę.

- Opóźnienie w powołaniu czwartego zastępcy wynika wyłącznie z nieobecności prezydenta - zapewnia jego doradca Michał Sztybel.

Przypomnijmy, że wakat na stanowisku jednego z wiceprezydentów jest od końca listopada ubiegłego roku. Wtedy z funkcji zrezygnował Łukasz Niedźwiecki.

O dymisji wiceprezydenta na ratuszowych korytarzach mówiono już od pewnego czasu, bo specjalnie powołana komisja sprawdzała, czy Łukasz Niedźwiecki nie stosuje wobec swoich podwładnych mobbingu. Mobbingu co prawda nie stwierdzono, ale za to komisja doszła do wniosku, iż doszło do zachwiania relacji międzyludzkich. A to, jak mówił dziennikarzom prezydent Bruski, miało wpływ na pracę w urzędzie miasta.

Elżbieta Rusielewicz i Rafał Bruski.
Zastępcą Rafał Bruskiego był w przeszłości między innymi Jan Szopiński (z lewej).

Na tej samej konferencji, na której prezydent informował o rezygnacji Niedźwieckiego, Rafał Bruski informował, że jeszcze w grudniu poznamy nazwisko czwartego wiceprezydenta. Do tego jednak nie doszło, bo prezydent przebywał przez dłuższy czas na zwolnieniu lekarskim.

Kiedy więc poznamy nazwisko czwartego wiceprezydenta?

- Nie ma jeszcze konkretnej daty - informuje Michał Sztybel.

Dodaje też, że zakres obowiązków związanych z funduszami europejskimi był nadzorowany przez wiceprezydent Iwonę Waszkiewicz, która z kolei była na bieżąco informowana na kolegiach prezydenta przez pracowników wydziału funduszy europejskich.

Wiceprezydenci Bydgoszczy - pierwsza kadencja Rafała Bruskiego 2010-2014:

Wiceprezydenci Bydgoszczy 2014-2015:

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.