Czeka nas naprawdę aktywny weekend w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Katarzyna Dworska,(MM)katarzyna.dworska@pomorska.pl

Czeka nas naprawdę aktywny weekend w Bydgoszczy

Katarzyna Dworska,(MM)katarzyna.dworska@pomorska.pl

Bieg z czworonogami i rajd po mieście - będzie się działo!

Już dziś miłośnicy motoryzacji wezmą udział w wyścigu, który wyruszy z płyty Starego Rynku o godz. 11. Turystyczny rajd samochodowy jest połączony z MotoMajówką, którą organizuje Zespół Szkół Samochodowych. I to właśnie przy tej placówce znajduje się meta tegorocznego Pucharu Moto-Bydgoszcz.

Również dziś schronisko dla zwierząt zaprasza na pierwszy „Piknik z Bezdomniakami”. Impreza rozpocznie się na Różopolu o 10 i potrwa do 15. Przyjść może każdy ze swoim czworonożnym przyjacielem. Trzeba zabrać ze sobą dowód szczepienia psiaka.

Natomiast na niedzielę zaplanowano piątą edycję Pchlego Targu. Od godz. 10 do 15. Przy ulicy Gimnazjalnej pojawi się ponad 40 sprzedawców. Nie zabraknie ubrań, książek, płyt i zabawek. Pierwszy raz kupić będzie można też starocie.

Również w niedzielę biegacze z całej Polski wystartują w II edycji „Galopady Braci Mniejszych”. Bieg z pupilami rozpocznie się na parkingu przy stoku narciarskim o 11. Również w Myślęcinku odbędzie się „Bieg Instalatora”.

Jutro będzie można kupić regionalne produkty. Kamienica 12 (Poznańskia 12) zaprasza na 11 na Frymark Bydgoski.

Przez cały weekend trwa także Bydgoska Afera Kryminalna. Dzisiaj festiwal zagości w Exploseum i w Kamienicy 12, a w niedzielę przeniesie się do na barkę Lemara. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na naszej stronie.

W niedzielę na placu Wolności rozpoczną się 71. obchody zakończenia II Wojny Światowej. W związku z tym kierowców czeka kilka utrudnień w ruchu. Już dzisiaj od godziny 17 do jutra do godziny 14.30 na placu Wolności oraz ulicy Gimnazjalnej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Natomiast jutro od godz. 11 do 14.30 nastąpi całkowite zamknięcie tych ulic. W związku z tym dojazd do ulicy Gdańskiej przez Gimnazjalną, Konarskiego, Piotra Skargi i plac Wolności stanie się niemożliwy.

Autorzy: Katarzyna Dworska,(MM)

Katarzyna Dworska,(MM)katarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.