Czeka nas atrakcyjny weekend w miastach

Czytaj dalej
Fot. Miss województwa kuj.-pom.
Karolina Rokitnicka

Czeka nas atrakcyjny weekend w miastach

Karolina Rokitnicka

Koncerty, wystawa i kabartet - podpowiadamy gdzie warto być w powiecie golubsko-dobrzyńskim.

Dziś o godz. 14 w Przedszkolu Publicznym nr 2 odbędzie się Piknik Biało-Czerwony. Dzieci przygotowały występy, a uczniowie gimnazjum miejskiego - pokaz musztry. W niedzielę o godz. 13 w Osadzie Karbówko w Elgiszewie organizowane są pokazy jeździeckie. W Domu Kultury o godz. 19 wystąpi kabaret Grubsza Sprawa.

Od jutra aż do 3 maja sporo atrakcji czekać będzie na zamku. W programie są codzienne inscenizacje historyczne i przejażdżki konne (godz. 15-17, a 3 maja 12-15). Jutro w godz. 12-15 planowane są zabawy strzeleckie. W poniedziałek odbędą się pokazy Chorągwi Husarskiej Województwa. Będzie też przemarsz przez miasto, z dziedzińca zamku wystartuje o godz. 14:30. 3 maja o godz. 12 i 13 odbędą się zabawy kreatywne.

1 maja o godz. 16 w ośrodku kultury w Kowalewie organizowany jest konkurs plastyczny z okazji Święta Flagi, Mini Playback i występ zespołu Fun.

3 maja odbędą się uroczystości patriotyczne. W Golubiu-Dobrzyniu o 10:30 rozpocznie się msza w parku. Po niej będą przemówienia. O 12.30 w Urzędzie Miasta nastąpi otwarcie wystawy “Konstytucja 3 Maja - droga do wolności”. Program artystyczny zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół Miejskich. O 13:30przy nowej hali na rozpocznie się Powiatowa Liga Biegów Przełajowych-Bieg Konstytucji. W Kowalewie msza w intencji ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12. M-GOK o godz. 18 zaprasza na koncert chóru 730-lecia.

Jutro na Nowym Rynku odbędzie się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami. Przygotowana została kolejna odsłona akcji Motoserce. Krew oddać będzie można w szpitalu w godz. 7-10. O godz. 10 rozpocznie się piknik. Będą m.in.: konkursy, wystawa motocykli oraz prezentacje artystyczne: orkiestry dętej, przedszkolaków, zespołów, artystów z RDK, Akademii Rozwoju Umiejętności. Gwiazdą wieczoru będzie Margaret. Koncert o godz. 20.

3 maja uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 10 mszą. O 11.30 w domukultury będą przemówienia i program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSM. O godz. 16.30 na stadionie rozegrany zostanie mecz charytatywny między Lechem a samorządowcami.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.