Czechowski ma rywala - lekarza z przychodni

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Czechowski ma rywala - lekarza z przychodni

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Na kolejnej lutowej sesji radni uchwalą nowy statut SP ZOZ-u. Projekt przedłoży burmistrz. Dowiemy się, w jakim kierunku pójdzie przychodnia.

Przychodnia zdrowia ma się rozwijać i zmieniać. Ze statutu mamy się dowiedzieć m.in, jakie poradnie mają się w przyszłości pojawić w SP ZOZ przy ul. Królowej Jadwigi w Czersku.

Póki co w placówce nie udało się utworzyć zapowiadanej poradni kardiologicznej. Miała ruszyć w styczniu, a burmistrz Jolanta Fierek mówiła o niej już kilka miesięcy wcześniej. Jest tak, mimo że radni przyznali w tegorocznym budżecie pieniądze na jej utworzenie.

Zapytaliśmy burmistrz, czy realizowane są już zakupy medyczne.

- W sprawie zakupów inwestycyjnych do tworzonej poradni kardiologicznej to powiem, że spore zamieszanie niewątpliwie wprowadziła kolejna procedura konkursowa na stanowisko dyrektora SP ZOZ - odpowiada nam burmistrz.

- Ryzykuję tu tezę, że robi się wszystko, byśmy tylko nie mieli czasu na harmonijne działania. W bliższych i dalszych nam geograficznie samorządach, gdzie praktykowało się ten sam tryb powoływania dyrektora placówki leczniczej, nikt nie utrąca osób powołanych, a wręcz wspiera się je, pozwala działać. Tylko u nas robi się wiele, bym nie mogła spokojnie zająć się sprawami naprawdę ważnymi. Siłą rzeczy musieliśmy zawiesić na przykład rozmowy z lekarzem kardiologiem. Zaklinam tylko los, by nikt i nic nie wpłynęło na pokrzyżowanie nam planów. By osoby, z którymi prowadzono rozmowy na temat rozwijania naszego ośrodka zdrowie, nie zniecierpliwiły się tą sytuacją.

Wkrótce się dowiemy, kto będzie nowym dyrektorem SP ZOZ. Konkurs ogłoszono, bo zakwestionowano to, że w poprzednim komisję konkursową powołała burmistrz, a nie rada miejska. Kandydaci mieli czas na zgłoszenie do poniedziałku.To Wojciech Bielicki i Wiesław Czechowski. Rozmowy odbędą się najpewniej w piątek.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.