Czasem 90% darów dla biednych nadaje się do wyrzucenia!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wiśniewski/archiwum
Katarzyna Piojda

Czasem 90% darów dla biednych nadaje się do wyrzucenia!

Katarzyna Piojda

- Czasem 90 procent darów, które bogatsi zostawiają u nas dla biedniejszych, nadaje się do wyrzucenia. Potem darczyńcy oburzają się, gdy nie chcemy przyjąć tych rzeczy - mówią pracownicy socjalni.

W opiece społecznej pojawiła się wdowa po wysoko postawionym dowódcy wojskowym. Przyniosła worek rzeczy po mężu. I jeszcze dyplomy oraz ordery.

Kazała skserować te dyplomy, po czym powiedziała: - Mój mąż w czasie wojny miał wiele zasług, więc później otrzymał te wszystkie wyróżnienia. Chciałabym, żeby osoba, która dostanie odzież po moim małżonku, otrzymała też kserokopie podziękowań dla męża. Niech ma ona świadomość, jak zasłużony człowiek wcześniej nosił te rzeczy.

7 kg ważył worek z rzeczami, które przyniósł pewien ofiarodawca. Większość z nich powinna trafić na śmietnik. Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.