Czas na przedświąteczne zakupy

Czytaj dalej
Fot. Polska press
Katarzyna Dworska

Czas na przedświąteczne zakupy

Katarzyna Dworska

Stroiki, choinki i rękodzieło - to już ostatnia szansa na to, by poszukać oryginalnych pomysłów na gwiazdkowe upominki w Bydgoszczy i okolicach.

Trwa wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia. Dla tych, którzy szukają świątecznych inspiracji zorganizowano aż trzy różne jarmarki. W Domu Mody Drukarnia od czwartku do soboty potrwają Targi Prezentów. - Będzie można skosztować śledzi i gęsiny w najróżniejszych postaciach - mówi Filip Krauze, specjalista ds. PR galerii. - Będzie też sporo antyków, a wśród nich pamiątki związane z Bydgoszczą. Chętni będą mogli kupić ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i upominki.

Targi potrwają od godz. 10 do 18. Na stoisku bydgoskiej Fundacji „Przedmieścia Róży” na klientów czekać będą m.in. ozdobne świeczki i prace bydgoskich artystów.

W sobotę i niedzielę między godz. 11 a 17 jarmark bożonarodzeniowy zawita do Ostromecka. Zespół Pałacowo-Parkowy odwiedzi 40 ludowych twórców z regionu.

- Swoje wyroby będą prezentowały m.in. Koła Gospodyń Wiejskich i rękodzielnicy - tłumaczy Hanna Parucka, instruktor z Miejskiego Centrum Kultury. - Będzie można kupić przepiękne ozdoby, szkatułki, ceramikę, biżuterię i torby.

Stoiska staną w Pałacu Nowym. - Chętni będą mogli zwiedzić kompleks, a także przespacerować się po parku, który o tej porze roku również jest piękny - dodaje Parucka. - Nie zabraknie także regionalnych potraw.

Natomiast Kamienica 12 zaprasza na niedzielny Frymark. Wybierzemy spośród 50 stoisk z ręcznie wykonanymi przedmiotami. - Tradycyjnie już odwiedzi nas pani Melania, która od 60 lat wykonuje na szydełku obrusy - zachęca Katarzyna Fik, organizatorka Frymarku. - Chętni kupią również m.in. ubrania, mydła, kosmetyki, biżuterię, miody, wędliny, pierogi i oliwy. Pojawią się także wegańskie i bezglutenowe potrawy.

Frymark rozpocznie się o 11 i potrwa do 15. Kramy znajdą się zarówno na dziedzińcu, jak i w środku kamienicy.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.