Aleksandra Pasis

Czas na narty. Ferie coraz bliżej

Zgodnie z danymi z Travelplanet.pl najtańszą lutową ofertę w pensjonacie w Zakopanem i Krynicy Zdroju zarezerwujemy już w granicach 500 - 700 zł od osoby. Fot. Przemyslaw Swiderski Zgodnie z danymi z Travelplanet.pl najtańszą lutową ofertę w pensjonacie w Zakopanem i Krynicy Zdroju zarezerwujemy już w granicach 500 - 700 zł od osoby. Z wyżywieniem. Nie zwlekajmy.
Aleksandra Pasis

To już ostatni dzwonek, by znaleźć ciekawe oferty dla dzieci na spędzenie zimowej przerwy w nauce. Ceny wyjazdów zaczynają się zwykle od 1 tys. zł za tygodniowy wypoczynek w polskich górach.

- Mamy jeszcze wolne miejsca na obóz narciarski i rekreacyjny w Zakopanem - zachęca Anna Kalwajtys z „Pol Travel” działającego przy ul. Niedźwiedzia 7 w Bydgoszczy.

Najwięcej ofert w sieci

Atuty tego zimowiska? Zakwaterowanie w domu kolonijnym z widokiem na Giewont. Świetna lokalizacja. Zaledwie 50 metrów od wyciągu. Kulig. Wycieczka do parku wodnego w Zakopanem.

- Planujemy zorganizowanie zimowisk w grupach maksymalnie 15 - osobowych - dodaje Anna Kalwajtys.

Jeśli chodzi o obóz narciarski, to dzieci i młodzież musi posiadać własny sprzęt bądź być przygotowanym na wypożyczenie na miejscu. Każdą grupę będzie nadzorował instruktor.

Natomiast rodzice, którzy zdecydują się wysłać swoje pociechy na osób rekreacyjny, może być spokojny o to, że będą ciekawie spędzały czas. M.in. wybiorą się na Krupówki, zwiedzą Muzeum Tatrzańskie, jeden z wieczorów spędzą na ognisku w „janosikowym stylu”, wezmą udział w kuligu.

Warto pośpieszyć się z rezerwacją, bo już zbyt wiele miejsc nie zostało. Najlepiej dokładnie prześledzić ofertę na stronie internetowej biura lub udać się do jego siedziby.

Z kolei rozeszły się już miejsca na obóz młodzieżowy w Słowacji, który organizowała toruńska firma GIM mieszcząca się przy ul. Kochanowskiego. Jak informują pracownicy GIM-u, zainteresowanie było ogromne: - Komplet uczestników mieliśmy już na początku grudnia.

Sporo ofert tzw. „laste minute” znaleźć można na turystycznych portalach w sieci. Skupiają one propozycje z różnych biur i agencji. Wybór jest spory.

Na przykład na stronie www. ecotravel.pl można znaleźć obozy snowbordowe dla rodziców z dziećmi w Bukowinie Tatrzańskiej. Pobyt siedmiodniowy w pensjonacie z basenem, sauną i jacuzzi i czterema posiłkami dziennie kosztuje dla dziecka 1290 zł, a dorosłego 1490 zł.

Większość dzieci jednak ferie będzie spędzała w regionie. - Akceptację kuratora uzyskały 193 zgłoszone turnusy, które zostaną w większości zorganizowane w formie półkolonii - mówi Andrzej Czopek z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Wizytatorzy będą kontrolowali m.in. jak jest sprawowana opieka nad dziećmi i młodzieżą oraz warunki.

Zamiast stoku, palmy

Z danych największego polskiego multiagenta turystycznego travelplanet.pl sprzedającego oferty sprawdzonych biur i agencji turystycznych, wynika że na zimowe wyjazdy podczas ferii wydamy średnio o 300 zł więcej niż w ubiegłym sezonie. Jeśli chodzi o zagraniczne kierunki, to Polacy najchętniej na narty udają się do Włoch, Austrii i Czech - informuje Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl

Jak zauważają analitycy rynku turystycznego coraz większą atrakcyjnością cieszą się zimowe wyloty pod palmy. Najtańszym hitem jest Malta. Za tydzień pobytu bez wyżywienia, z przelotem można zapłacić już 800 - 900 zł.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.