Czarowny wieczórw muzeum. Przyjdź!

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Czarowny wieczórw muzeum. Przyjdź!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Dwie nowe wystawy, quiz w terenie i przebieranki to atrakcje Nocy Muzeów w Chojnicach.

Muzeum zaprasza do wspólnego spędzenia czasu w sobotę. W tym roku szczególnie proponuje wędrówki śladami osób, które współtworzyły kształt kultury i dziejów regionu południowego Pomorza w XIX i XX w. Należą do nich m.in. członkowie zasłużonej, pomorskiej rodziny Łukowiczów z drem Janem Pawłem Łukowiczem z Chojnic; pionierzy polskiego żeglarstwa śródlądowego nad Jeziorem Charzykowskim, a także Julian Rydzkowski - kustosz i założyciel chojnickiego muzeum, znawca kultury ludowej. Tegoroczną Noc w Muzeum wzbogacą niespodzianki i atrakcje dla rodzin i dzieci, na które złożą się terenowy quiz historyczny po mieście, zagadki i możliwość sfotografowania się w strojach historycznych.

W sobotę nastąpi inauguracja dwóch nowych ekspozycji w Bramie Człuchowskiej. Będą to „Materialne dziedzictwo regionu Kaszub Południowych” - stała wystawa etnograficzna obrazująca wiejskie życie w regionie chojnickim na przełomie XIX i XX w., urządzenie wnętrza mieszkalnego, przedmioty codziennego użytku, podstawowe zajęcia oraz narzędzia do połowu ryb, uprawy ziemi, obróbki włókna, a także wytwory przemysłu domowego, np. plecionkarstwa; „Otton Weiland (1887-1966). Jeden z pięciu żeglarzy wspaniałych” - ekspozycja prezentuje Ottona Weilanda, żeglarza, żaglomistrza, szkutnika, działacza żeglarskiego, współtwórcę i długoletniego prezesa Klubu Żeglarskiego Chojnice oraz współtwórcę Polskiego Związku Żeglarskiego, na tle klubu i całego środowiska żeglarskiego Chojnic.

W sobotę chojniccy muzealnicy są do dyspozycji od godz. 18 do 23, a wstęp jest bezpłatny.

Będzie możliwość zakupu wydawnictw po cenach promocyjnych z pieczęcią.

Z kolei w galerii - muzeum Janusza Trzebiatowskiego przy Sukienników 5 czekają na zwiedzających od godz. 20 do 23. Basztę rozświetlą świece, a w środku spotkamy Białą Damę i nie tylko...

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.