Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Czarownice są wśród nas. Na sabat zlatująsię do Canpolu

Miłosz Gawroński to nowo przyjęty dżentelmen, obok Krystyna Łuczycka i Ludomiła Paczkowska, członkinie zarządu. Fot. Alicja Kaszyńska Miłosz Gawroński to nowo przyjęty dżentelmen, obok Krystyna Łuczycka i Ludomiła Paczkowska, członkinie zarządu.
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Nie ma co ukrywać, i obecnie można spotkać czarownice. Nie są tak przerażające, jak to bywało w baśniach, ale mają magiczną moc.

Spotykają się na sabatach i od czasu do czasu zapraszają na nie panów, bo co tu gadać, bez nich czasami jest nudno...

A tak na poważnie człuchowsko-chojnickie stowarzyszenie Sabat Szefowych miało ostatnio kolejną zbiórkę, na której zajmowało się bieżącymi sprawami i planami na przyszłość.

W poczet czarownic przyjęto nowe członkinie :

Beata Królicka przygotowała na tę okazję wykład o czarownicach na przestrzeni wieków, a Alina Jaruszewska - wiersze o niewiastach latających na miotle.

Baśniowa obudowa i takiż kontekst nie przeszkadzają stowarzyszeniu zajmować się bardzo poważnymi sprawami społecznymi. - Chojniczanki wzięły na siebie przygotowanie po raz kolejny Dnia Seniora w parku 1000-lecia - informuje Ludomiła Paczkowska z zarządu Sabatu Szefowych.

Paczkowska:- Nadal będziemy opiekować się Mikołajem Mrozek-Gliszczyńskim i Oliwką Stanke, chcemy urządzić dla nich specjalny koncert.

Nie zabraknie wycieczki dla seniorów. W ub. r. była po powiecie chojnickim, w tym - po człuchowskim. W planach jest też dzień naukowo-kulturalny. Panie mają ochotę i energię do działania i lubią przebywać w swoim towarzystwie. Są w różnym wieku, mają różne profesje, każda wnosi coś pożytecznego ze swoim doświadczeniem. A o to chodzi.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.