Cyrk bez zwierząt? Mieszkańcy mają głos [oś czasu]

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec
Alicja Kalinowska

Cyrk bez zwierząt? Mieszkańcy mają głos [oś czasu]

Alicja Kalinowska

Przedstawienie w cyrku bez udziału zwierząt? Radna Maja Zielińska chce, aby Wąbrzeźno dołączyło do grona samorządów, które zakazały na swoim terenie pokazów cyrkowych z udziałem tresowanych zwierząt.

Ostatnio taki zakaz został wprowadzony m.in. w Warszawie, Kołobrzegu czy Bydgoszczy. Wszędzie zwolennicy wprowadzenia zakazu mają te same argumenty: czworonogi nie są traktowane w sposób humanitarny.

Wąbrzeska radna miała okazję na własne oczy przekonać się w jaki sposób czasem traktowane są tresowane zwierzęta. - Jakiś czas temu odwiedziłam w Niemczech park, w którym znajdowały się niedźwiedzie wykupione z różnych cyrków, gdzie pracowały w tragicznych warunkach. Często były to zwierzaki okaleczone - wspomina radna Zielińska.

Dlatego kobieta podczas ostatniej sesji rady miasta zdecydowała się złożyć interpelację w tej sprawie. Czego się domaga?

„Zwracam się z prośbą o wprowadzenie zakazu dzierżawy terenów należących do miasta pod lokalizację imprez i wydarzeń z udziałem zwierząt oraz zakazanie dystrybucji biletów na te wydarzenia w jednostkach organizacyjnych miasta a także zakaz promocji tych imprez z wykorzystaniem majątku miasta” - czytamy w interpelacji radnej.

- Coraz więcej miast decyduje się wprowadzić taki zakaz na swoim terenie. Uważam, że powinniśmy do nich dołączyć - dodaje Maja Zielińska.

Leszek Kawski, burmistrz Wąbrzeźna ostateczną decyzję w tej kwestii pozostawia mieszkańcom. - Zdecydowałem się poprosić ich o wyrażenie opinii w tej kwestii. Właśnie ruszają konsultacje społeczne w tej sprawie - mówi burmistrz.

Swoje opinie przesyłać można na formularzu, który wczoraj zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej miasta: www.wabrzezno.com Przesyłać je można na adres opinie@wabrzezno.com

Konsultacje będą trwały do 15 marca.

Alicja Kalinowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.