Cykl „Rzeka muzyki” dostał nagrodę. Trudno się temu dziwić

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Cykl „Rzeka muzyki” dostał nagrodę. Trudno się temu dziwić

Joanna Pluta

Według magazynu „Brief” bydgoski cykl koncertów na wodzie zajął drugie miejsce w plebiscycie na „Najlepsze wydarzenie lata 2015”.

Ukochany przez bydgoszczan cykl zajął drugie miejsce w kategorii Wydarzenie Muzyczne. Wyprzedziły go dwie imprezy, które ex aequo zajęły w tej kategorii pierwsze miejsce - Żywiec Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej oraz 90’Festival.

Konkurs magazynu „Brief” miał wyłonić najciekawsze i najlepiej budujące wizerunek miejsca, w którym się odbywają letnie wydarzenia między innymi z takich dziedzin, jak muzyka, kulinaria, design, biznes i sport.

W tym roku Rzeka Muzyki odbyła się po raz drugi. Pierwsza jej edycja okazała się ogromnym sukcesem, który i tym razem udało się powtórzyć. Przez dwa miesiące wakacji bydgoszczanie mogli wysłuchać dziewięciu koncertów. Na letniej scenie na wodzie przy Operze Nova zaprezentowało się 90 muzyków, którzy zagrali na ponad siedemdziesięciu instrumentach aż 140 utworów.

Na każdym koncercie widownia przy operze była wypełniona po brzegi. Niestety, stan amfiteatru nie jest najlepszy. O tym, że trzeba go wyremontować mówi się już od dłuższego czasu. W tegorocznym budżecie Urzędu Marszałkowskiego dla Opery Nova pieniądze na to się nie znalazły. Zrealizowano natomiast m.in. zakup systemu nagłośnienia frontowego dla dużej sali widowiskowej - (497 tys. zł), wymianę nagrzewnicy wodnej w ciągu wentylacyjnym gmachu (14 900 zł) i modernizację lamp widowni głównej (42 400 zł).

- 21 grudnia będzie przyjmowany budżet województwa na rok 2016 - mówi Beata Krzemińska, rzecznik urzędu. - Po jego przyjęciu nasze jednostki, w tym Opera Nova, będą składać zapotrzebowania na nowy rok. I jeśli wniosek w sprawie remontu amfiteatru przy operze wpłynie, to będzie wspólnie omawiany i analizowany.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.