Cyberoszustka trafiła do więzienia [Agula for Kids, Modne Dzieciaki]

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Aleksandra Pasis

Cyberoszustka trafiła do więzienia [Agula for Kids, Modne Dzieciaki]

Aleksandra Pasis

Agnieszka T., skazywana za oszustwa i inne przestępstwa, dotąd przebywała na wolności. W końcu została odcięta od sieci. Jest za kratami.

O tym, że 35-latka nie będzie miała dłużej „taryfy ulgowej”, zdecydował Sąd Rejonowy w Grudziądzu. Na posiedzeniu 8 czerwca zapadło postanowienie o tym, że nie ma już podstaw do odwieszenia wykonania wyroku („Pomorska” pisała o sprawie 10 czerwca). I choć od tej decyzji sądu przysługuje zażalenie, to ma ona klauzulę natychmiastowej wykonalności.

- W związku z tym Agnieszka T. 17 czerwca została zatrzymana i doprowadzona do Zakładu Karnego - mówi sędzia Agnieszka Kucińska-Stanny, wiceprezes Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

W tym przypadku chodzi o wyrok z 2011 roku. Za wyłudzenie kredytu grudziądzanka została wówczas skazana na rok pozbawienia wolności. Z akt sprawy wynika, że Agnieszka T. skorzystała z przysługującego prawa i złożyła zażalenie.

- Dwie sprawy dotyczące oszustw internetowych są jeszcze w toku w Wydziale Karnym - dodaje sędzia Agnieszka Kucińska-Stanny.

Natomiast kolejne postępowanie prowadzi prokuratura. Agnieszka T. usłyszała już 150 zarzutów odnośnie niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pośrednictwem portalu Facebook w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

35-latka jest znana z „handlowania” ciuszkami dziecięcymi. „Swój towar” wystawiała na profilach m.in. „Agula for Kids”, a następnie „Modne dzieciaki”. Wcześniej „sprzedawała” wyroby rękodzielnicze w e-sklepie „Pracownia babcinej pościeli”. Prowadziła także nieuczciwą działalność gospodarczą na portalu Allegro.

Zanim cyberoszustka trafiła za kratki, Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu zastosowała wobec podejrzanej o popełnianie kolejnych przestępstw w sieci środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania Grudziądza, dozór policyjny i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Wobec zmiany sytuacji środki te zostały już uchylone.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.