Cyberoszustka trafiła do więzienia [Agula for Kids, Modne Dzieciaki]

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Aleksandra Pasis

Cyberoszustka trafiła do więzienia [Agula for Kids, Modne Dzieciaki]

Aleksandra Pasis

Agnieszka T., skazywana za oszustwa i inne przestępstwa, dotąd przebywała na wolności. W końcu została odcięta od sieci. Jest za kratami.

O tym, że 35-latka nie będzie miała dłużej „taryfy ulgowej”, zdecydował Sąd Rejonowy w Grudziądzu. Na posiedzeniu 8 czerwca zapadło postanowienie o tym, że nie ma już podstaw do odwieszenia wykonania wyroku („Pomorska” pisała o sprawie 10 czerwca). I choć od tej decyzji sądu przysługuje zażalenie, to ma ona klauzulę natychmiastowej wykonalności.

- W związku z tym Agnieszka T. 17 czerwca została zatrzymana i doprowadzona do Zakładu Karnego - mówi sędzia Agnieszka Kucińska-Stanny, wiceprezes Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

W tym przypadku chodzi o wyrok z 2011 roku. Za wyłudzenie kredytu grudziądzanka została wówczas skazana na rok pozbawienia wolności. Z akt sprawy wynika, że Agnieszka T. skorzystała z przysługującego prawa i złożyła zażalenie.

- Dwie sprawy dotyczące oszustw internetowych są jeszcze w toku w Wydziale Karnym - dodaje sędzia Agnieszka Kucińska-Stanny.

Natomiast kolejne postępowanie prowadzi prokuratura. Agnieszka T. usłyszała już 150 zarzutów odnośnie niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pośrednictwem portalu Facebook w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

35-latka jest znana z „handlowania” ciuszkami dziecięcymi. „Swój towar” wystawiała na profilach m.in. „Agula for Kids”, a następnie „Modne dzieciaki”. Wcześniej „sprzedawała” wyroby rękodzielnicze w e-sklepie „Pracownia babcinej pościeli”. Prowadziła także nieuczciwą działalność gospodarczą na portalu Allegro.

Zanim cyberoszustka trafiła za kratki, Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu zastosowała wobec podejrzanej o popełnianie kolejnych przestępstw w sieci środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania Grudziądza, dozór policyjny i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Wobec zmiany sytuacji środki te zostały już uchylone.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.