Coraz więcej młodych kupuje mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Małgorzata Goździalska

Coraz więcej młodych kupuje mieszkania

Małgorzata Goździalska

W ramach programu rządowego dostaje się pieniądze na wkład.

Na włocławskim rynku nieruchomości ożywienie! Nie tylko dlatego, że to koniec roku, a w nowym zmienią się wymagania wobec ubiegających się o kredyty na kupno mieszkania. Także dlatego, że w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” można uzyskać wsparcie rządowe na zakup M na rynku wtórnym. I to znaczne - na wkład własny. Młodzi ludzie to wykorzystują. Efekt?

- O ile zwykle mamy około 140 ofert sprzedaży mieszkaniowych, to obecnie tylko 80 - mówi Arkadiusz Michałek, pośrednik nieruchomości z Biura Nieruchomości „Fama”.

Jakie mieszkania sprzedają się we Włocławku najlepiej? - Na Przylesiu, czyli przy ulicy Hożej, Rajskiej, Wesołej, Przyjemnej - wylicza Arkadiusz Michałek. - Generalnie zaś mieszkania znajdujące się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Zazamcze”, ewentualnie w jednostce E na Południu.

Zainteresowani kupnem mieszkania otwarcie przyznają, że ważne jest dla nich to, że w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zazamcze” są niskie czynsze. Mieszkania w jednostce E kupowane są z kolei głównie ze względu na lokalizację i rozkład pomieszczeń.

Na włocławskim rynku nieruchomości ożywienie!
Przemysław Świderski W ramach programu „Mieszkanie dla młodych” można uzyskać wsparcie rządowe na zakup M na rynku wtórnym. I to znaczne - na wkład własny.

Pośrednicy nieruchomości zwracają uwagę na to, że nadal najbardziej pożądane są we Włocławku mieszkania dwu-, ewentualnie trzypokojowe. Najchętniej kupowane są mieszkania o powierzchni do 39 metrów kwadratowych tzw. dwustronne, czyli z oknami wychodzącymi na różne strony świata, ewentualnie trzypokojowe o powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Dla kupujących ważne jest bowiem, żeby czynsz nie przekraczał 350 złotych.

Ceny mieszkań we Włocławku? Wygląda na to, że ostatnio poszybowały trochę w górę, przynajmniej w porównaniu do początku tego lub końca 2014 roku. Na przykład za pośrednictwem jednego z biur nieruchomości we Włocławku sprzedane zostało ostatnio w dobrym punkcie mieszkanie 39-metrowe do kapitalnego remontu za 108 tysięcy złotych. - W ubiegłym roku takie mieszkanie mogłoby zmienić właściciela za 90, góra 95 tysięcy złotych.

Czy ta tendencja utrzyma się, trudno przewidzieć. Na pewno jednak w przyszłym roku trudniej będzie dostać kredyt.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.