Co to za pomysł, żeby odpracowywać dług

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Co to za pomysł, żeby odpracowywać dług

Małgorzata Goździalska

Program „Oddłużanie” we Włocławku jeszcze nie wystartował, a już są efekty.

Administracja Zasobów Komunalnych już wytypowała zadłużonych lokatorów do programu „Oddłużanie”. - Są wśród nich osoby, które wcześniej pytały o możliwość odpracowywania długu, mające albo małe, albo średnie zadłużenie - mówi Jan Basierski, zastępca dyrektora AZK.

W przyszłym tygodniu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przeprowadzone zostaną rozmowy z dłużnikami. I ostatecznie będzie wiadomo, kto dostanie pracę i będzie miał przez najbliższe miesiące z czego spłacać długi wobec AZK.

Administracja Zasobów Komunalnych wytypowała do programu 32 osoby. A możliwość odpracowania długu otrzyma na razie 20 dłużników. Wszystko wskazuje na to, że większe szanse na pracę będą mieli panowie, bo firmy, które zadeklarowały zatrudnienie, oferują raczej zajęcia męskie.

Jakie? Na przykład Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg proponuje roboty budowlano-drogowe, Zespół Żłobków Miejskich - prace gospodarcze, Ośrodek Sportu i Rekreacji - zajęcia związaną z porządkowaniem obiektu. Ale też potrzebna będzie pomoc w kuchni. I to praca dla kobiet. Takie zapotrzebowanie zgłosiła miejska jadłodajnia. Panie może też przyjąć Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, bo poszukuje pracowników do zajęć administracyjnych.

Zakwalifikowani do programu „Oddłużanie” mają rozpocząć pracę niebawem, już 1 września. Ale pierwsze efekty już zostały osiągnięte. Jak się bowiem dowiedzieliśmy w AZK, w odpowiedzi na propozycję wytypowania do programu pojawia się... deklaracja wcześniejszej spłaty długu.

We Włocławku zadłużonych jest około 3950 lokatorów mieszkań należących do AZK. Z ostatnich danych magistratu wynika, że wraz z odsetkami mają oni do spłacenia mnóstwo pieniędzy - ponad 76 milionów złotych długu.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.