Co ja zrobię, że mi się wszystko z polityką kojarzy?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Iwona Zielińska, redaktor naczelna

Co ja zrobię, że mi się wszystko z polityką kojarzy?

Iwona Zielińska, redaktor naczelna

W ostatnich tygodniach nawet jak człowiek robi wszystko, by uciec od polityki, to nie ma na to najmniejszych szans. I nic dziwnego, że wszystko mu się paranoicznie z polityką kojarzy. Właśnie się dowiedziałam, że w lubuskich lasach na południu województwa, blisko granicy, postawiono przy drogach znaki ostrzegawcze z napisem: „Zwolnij! Wilki!”. Widzisz taki znak i powinieneś ściągnąć nogę z gazu, bo tu chodzi o ochronę wilków, ale odruch jest taki, że nerwowo zaciskasz palce na kierownicy i chcesz jak najszybciej odjechać z tego miejsca.

A jakbyś jeszcze się dowiedział, że te nasze wilki przywędrowały z Niemiec, to robi się jeszcze dziwniej i zaczynasz się niebezpiecznie zastanawiać, dlaczego właśnie przyszły do nas. Do tej pory harcowały gdzieś na Podkarpaciu, przemykając z Rumunii lub Ukrainy, a teraz - poczuły właściwą u nas atmosferę i na zachodzie kraju buszują, i w centralnej Polsce się zdarzają. Nic więc dziwnego, że i ludzie przejmują najgroźniejsze cechy wilków i szczerzą na siebie zęby, walcząc o swoje tereny i zdobycze.

Gdzieś w Internecie znalazłam taką oto myśl (nieznanego autora): „Są trzy typy ludzi. Owca, wilk i najgorszy wilk w owczej skórze. Ludzie o usposobieniu owiec są na wymarciu. Złych ludzi omijasz, ale nie miniesz człowieka, który się dobrze maskuje.” Od kilku tygodni nie ma takiego publicznego tematu, przy którym politycy - choć nie tylko - w zależności od bieżących potrzeb nie graliby którejś z tych trzech ról. Najświeższy temat: zagryźć Owsiaka i jego (naszą) Orkiestrę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 24. raz i za każdym takim razem przynosi dziesiątki milionów złotych, które trafiają do szpitali, przychodni w postaci sprzętu ratującego życie i młodszych, i starszych. I liczę na to, że jutro żaden wilk bardziej lub mniej zamaskowany nie znajdzie posłuchu, a Owsiak tak jak Czerwony Kapturek wyjdzie zwycięsko z batalii ze złym wilkiem.

Iwona Zielińska, redaktor naczelna

Iwona Zielińska, redaktor naczelna

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.