Ciuchy wysypują się z kontenerów na ulice

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
KAD

Ciuchy wysypują się z kontenerów na ulice

KAD

Pojemniki na używaną odzież albo są przepełnione albo padają ofiarą wandali, którzy je demolują i kradną ich zawartość.

Ciuchy są poupychane do worków na śmieci, leżą luzem na chodniku, a w deszczową pogodę bardziej przypominają przemoczone stare szmaty. Tak wygląda krajobraz przy ul. Chodkiewicza i Zamoyskiego, przy których znajdują się kontenery na używaną odzież. - Już któryś z kolei raz widzę ubrania, które się z nich wysypują - relacjonuje nasza Czytelniczka. - Pomijając już aspekt estetyczny, bo są średnią wizytówką dzielnicy, to przecież większość z nich nie będzie się do niczego nadawała. Ktoś musi za nie odpowiadać i kontrolować w jakim stanie są te pojemniki. Czy naprawdę nie można częściej do nich zaglądać? Tak, aby sterty ciuchów nie walały się po ulicach?

Wielu mieszkańców wciąż korzysta z możliwości pozbycia się starych ubrań poprzez wrzucenie ich do metalowych kontenerów, które znajdują się przy bydgoskich ulicach. Za 80 pojemników, które stoją w naszym mieście odpowiada firma Wtórpol ze Skarżyska Kamiennej.

- Natychmiast wyślemy kogoś, aby zabrał uszkodzony pojemnik, a drugi opróżnił - odpowiada Mateusz Bolechowski, rzecznik prasowy firmy. - Niestety często nasze kontenery padają łupem złodziei, którzy je demolują i wybierają z nich lepsze ubrania. Mamy ponad 50 tysięcy pojemników na terenie całego kraju. Nie jesteśmy więc w stanie od razu zareagować, gdy coś takiego ma miejsce.

Te bydgoskie powinny być opróżniane co dwa-trzy tygodnie, a ich zawartość najczęściej trafia do sklepów z używaną odzieżą. - Zdarza się jednak, że dużo szybciej się zapełniają - mówi Bolechowski. - Bardzo prosimy o informowanie o tym naszych operatorów, aby mogli uprzątnąć teren. Jest tak na przykład po dłuższych weekendach, kiedy mieszkańcy robią porządki w szafach.

Kujawsko-Pomorskie obsługuje numer 507 614 246. W Bydgoszczy kontenery znajdują się na gruntach należących do spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i osób prywatnych. Przypadki porozrzucanych ubrań na około pojemników należy zgłaszać straży miejskiej.

KAD

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.