Ciuchy wysypują się z kontenerów na ulice

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
KAD

Ciuchy wysypują się z kontenerów na ulice

KAD

Pojemniki na używaną odzież albo są przepełnione albo padają ofiarą wandali, którzy je demolują i kradną ich zawartość.

Ciuchy są poupychane do worków na śmieci, leżą luzem na chodniku, a w deszczową pogodę bardziej przypominają przemoczone stare szmaty. Tak wygląda krajobraz przy ul. Chodkiewicza i Zamoyskiego, przy których znajdują się kontenery na używaną odzież. - Już któryś z kolei raz widzę ubrania, które się z nich wysypują - relacjonuje nasza Czytelniczka. - Pomijając już aspekt estetyczny, bo są średnią wizytówką dzielnicy, to przecież większość z nich nie będzie się do niczego nadawała. Ktoś musi za nie odpowiadać i kontrolować w jakim stanie są te pojemniki. Czy naprawdę nie można częściej do nich zaglądać? Tak, aby sterty ciuchów nie walały się po ulicach?

Wielu mieszkańców wciąż korzysta z możliwości pozbycia się starych ubrań poprzez wrzucenie ich do metalowych kontenerów, które znajdują się przy bydgoskich ulicach. Za 80 pojemników, które stoją w naszym mieście odpowiada firma Wtórpol ze Skarżyska Kamiennej.

- Natychmiast wyślemy kogoś, aby zabrał uszkodzony pojemnik, a drugi opróżnił - odpowiada Mateusz Bolechowski, rzecznik prasowy firmy. - Niestety często nasze kontenery padają łupem złodziei, którzy je demolują i wybierają z nich lepsze ubrania. Mamy ponad 50 tysięcy pojemników na terenie całego kraju. Nie jesteśmy więc w stanie od razu zareagować, gdy coś takiego ma miejsce.

Te bydgoskie powinny być opróżniane co dwa-trzy tygodnie, a ich zawartość najczęściej trafia do sklepów z używaną odzieżą. - Zdarza się jednak, że dużo szybciej się zapełniają - mówi Bolechowski. - Bardzo prosimy o informowanie o tym naszych operatorów, aby mogli uprzątnąć teren. Jest tak na przykład po dłuższych weekendach, kiedy mieszkańcy robią porządki w szafach.

Kujawsko-Pomorskie obsługuje numer 507 614 246. W Bydgoszczy kontenery znajdują się na gruntach należących do spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i osób prywatnych. Przypadki porozrzucanych ubrań na około pojemników należy zgłaszać straży miejskiej.

KAD

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.