Ciechocińskie Praczki tańczą jak z nut

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Ciechocińskie Praczki tańczą jak z nut

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Świetlica w Ciechocinie rozwija taneczne talenty. Okazuje się, że świetną inspiracją mogą być nie tylko współczesne tańce.

Młodzi ludzie, którzy na co dzień korzystają z placówki, zainteresowali się tańcami średniowiecznymi, a instruktorka świetlicy Wioletta Rossek doceniła pozytywny wpływ, jaki na młodzież ma dawna muzyka, a także możliwość rozwoju umiejętności tanecznych. Dzięki dotacji z Fundacji Banku Zachodniego WBK, jaką pozyskał Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, 16 dzieci z Ciechocina opanowało trudną sztukę tańców dawnych na tyle, iż z powodzeniem mogą prezentować się przed szerszą publicznością.

Zespół „Ciechocińskie Praczki” wystąpił m.in. na Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III Sobieskiego na zamku w Gniewie. Uczestnicy projektu pomimo tremy przed prezentacją przed tak liczną publicznością świetnie sobie poradzili. Nagrodą była możliwość zwiedzenia zamku i obejrzenia występów innych grup, a także walk i potyczek rycerskich.

Już bez większych obaw młodzi ludzie wystąpili w amfiteatrze w Swornegaciach podczas „Festynu z gwiazdami”. Publiczność nagrodziła zespół brawami, było też sporo pochwał od organizatorów, którzy już zapraszali na przyszłoroczne występy. Tych, którzy jeszcze nie widzieli tańców dawnych, GOK zaprasza w sobotę od godz. 10 do amfiteatru w Charzykowach. „Ciechocińskie Praczki” i „Spikierinki” wystąpią na jarmarku „Czym chata bogata”.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.