Oprac. (AB)

Ciech stawia na sól. Duże inwestycje w Janikowie

Fragment oddanej dwa lata temu do użytku w janikowskim zakładzie linii do konfekcjonowania soli. Fot. Dominik Fijałkowski Fragment oddanej dwa lata temu do użytku w janikowskim zakładzie linii do konfekcjonowania soli.
Oprac. (AB)

W janikowskim zakładzie Soda Polska Ciech powstanie nowoczesna linia do wytwarzania granulatu solnego i lizawek solnych dla zwierząt.

Grupa Ciech planuje kolejną inwestycję w zakładzie Ciech Soda Polska SA w Janikowie. Informowaliśmy już, że trwa tam budowa nowego magazynu wysokiego składowania. Obiekt będzie wykorzystywany do przechowywania wyrobów gotowych soli suchej (sól spożywcza, przemysłowa, paszowa czy tabletki solne). Magazyn, którego budowa pochłonie ok. 17 mln zł, ma być gotowy do końca tego roku.

Grupa Ciech, która, która jest największym w Polsce producentem soli warzonej przymierza się do kolejnej wielkiej inwestycji w janikowskim zakładzie. Powstanie tam linia do wytwarzania granulatu solnego i lizawek solnych dla zwierząt hodowlanych. Oba produkty poszerzą paletę produktów solnych grupy, na które składa się m.in. sól spożywcza (zwłaszcza znana marka Sól Kujawska) i przemysłowa oraz tabletki solne. Wartość planowanych inwestycji przekroczyć ma 30 mln zł.

Granulat solny stosowany jest do uzdatniania wody (zmiękczania wody) - m.in. w zmywarkach i innych urządzeniach AGD, których popularność rośnie w Europie Środkowej i Wschodniej. Ciech chce oferować granulat zarówno jako surowiec, jak i produkt pod marką własną dla sieci handlowych.

- Rozszerzając portfel produktów o sól granulowaną umacniamy swoją pozycję na rynku produktów do uzdatniania wody. Jesteśmy największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów tabletek solnych - mówi Damian Kowenicki, członek zarządu Ciech Soda Polska i szef Business Unitu „Sól”.

Drugi z nowych produktów solnych Ciechu to lizawki solne stosowane w hodowli zwierząt, które podnoszą jej wydajność i efektywność. - Rozbudowa naszej oferty o produkty specjalistyczne w tym oparte na soli, jak np. tabletki do uzdatniania wody jest jednym z fundamentów dalszego rozwoju Grupy Ciech. Inwestujemy w infrastrukturę, która pozwala na lepszą obsługę klientów, zapewnienie odpowiedniej płynności dostaw, ale także na systematyczne poszerzanie asortymentu produktów solnych - podkreśla Artur Osuchowski, członek zarządu Ciech SA.

Oprac. (AB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.