Ci mieszkańcy Kujaw i Pomorza zarabiają po 50 tysięcy złotych miesięcznie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Agnieszka Domka-Rybka

Ci mieszkańcy Kujaw i Pomorza zarabiają po 50 tysięcy złotych miesięcznie

Agnieszka Domka-Rybka

Wybitni menedżerowie, lekarze, prawnicy i naukowcy - inni mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą tylko pomarzyć o ich zarobkach na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

- Grupa najbogatszych mieszkańców regionu są już nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby zatrudnione na umowach o pracę - twierdzi Krzysztof Sikora, prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Uciekną nam po 10 tysięcy dolarów miesięcznie?

- To na pewno najlepsi menedżerowie, którzy świetnie znają kilka języków obcych i mają międzynarodowe relacje zawodowe. Prężnie działają przecież, m.in. w Bydgoszczy, zagraniczne firmy informatyczne. Żeby zatrzymać najlepszych menedżerów, muszą im dużo zapłacić. W przeciwnym razie uciekną do zachodnich przedsiębiorstw, gdzie dostaną 10 tysięcy dolarów miesięcznie. Wynagrodzenia muszą więc być na podobnym poziomie. Zresztą, dokładnie o tym niedawno rozmawialiśmy podczas Sejmiku Gospodarczego Województwa Kujawsko-Pomorskiego - dodaje Sikora.

Mówi, że - tradycyjnie - ponadprzeciętne dochody osiągają lekarze: - Jednak trzeba podkreślić, że są wśród nich wybitni specjaliści, a poza tym zawód lekarza wymaga kilkunastu lat kształcenia. Czyli, nie są ludźmi przypadkowymi. Oczywiście, to samo dotyczy najlepszych prawników z renomowanych kancelarii.

Kto w naszym regioni zarabia najwięcej? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.