Chórzyści pożegnali prezesa

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Chórzyści pożegnali prezesa

Iwona Góralczyk

Odszedł Zbysław Pilarski, jeden z członków Chóru Moniuszko w Żninie. Dał się poznać z najlepszej strony nie tylko swoim kolegom śpiewakom.

Był lubiany przez liczne grono mieszkańców grodu Śniadeckich. Ceniono pana Zbysława jako osobę o wysokiej kulturze, życzliwą dla drugiego człowieka.

Był zawsze pełen uśmiechu, umiłował śpiew oraz działalność w Chórze Moniuszko. Wstąpił do tego stowarzyszenia w kwietniu 1985 roku. Śpiewał nieprzerwanie przez 31 lat, aż do śmierci. Był też prezesem tego chóru przez 23 lata (w okresie od 1992 do 2015 roku).

W czasie szefowania przez Zbysława Pilarskiego zespół doczekał się wielu zaszczytów, koncertów i wydarzeń.

- Ponieśliśmy niepowetowaną stratę. Odszedł gorliwy śpiewak, bardzo dobry organizator i działacz - mówią koledzy chórzyści.

Zbysław Pilarski otrzymał odznaki: Brązową (1992 rok), Złotą (2004 rok), Złotą z Laurem (2014 rok) przyznane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.