Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Materiał informacyjny

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP jest jedną z 17 chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego działających na terenie kraju. Obejmujemy swoim zasięgiem cale województwo kujawsko-pomorskie oraz gminy Chojnice i Nowe Miasto Lubawskie. Misją naszą jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Misję tę realizujemy m.in. poprzez całoroczną pracę wychowawczą opartą na ponad stuletnim doświadczeniu pracy metodą harcerską. Swoimi działalniami wspieramy ponad 6.500 młodych ludzi, którzy pod opieką blisko 700 instruktorów nabierają doświadczenia, uczą się w działaniu i stawiają sobie wyzwania odpowiednie do wieku. Nasz program jest ponadczasowy, atrakcyjny dla młodych ludzi a przede wszystkim przemyślany i zaplanowany.

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP zarządza 9 ośrodkami, w których poza zuchami i harcerzami może wypoczywać każdy, kto ma na to ochotę. Wszystkie nasze ośrodki położone są w malowniczych miejscach. W leśnej oazie spokoju, gdzie przy szumie jeziora można odpocząć i nabrać siły do dalszego działania. W sierpniu 2020 roku zostaliśmy partnerem Karty Dużej Rodziny oferując 10% zniżkę na pobyt indywidualny i rodzinny. Realizujemy również bon turystyczny. Zapraszamy do wypoczynku na naszych ośrodkach.

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej Funka nad jeziorem Charzykowskim

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej to duży ośrodek wypoczynkowy w samym sercu Borów Tucholskich, na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, 12 km od Chojnic. Zlokalizowane jest na leśnym terenie 9,5 ha, posiada około 450 miejsc noclegowych oraz 11 w pełni wyposażonych sal dydaktycznych. Poza bogatą ofetą wypoczynku zorganizowanego HCEE posiada również ofertę indywidualną i rodzinną. Do dyspozycji wypoczywających mamy domki typu Jola oraz Brda, stołówkę, świetlicę, rowery, kajaki, rowery wodne, taras widokowy, miejsce ogniskowe oraz ogród ekologiczny.

Dane kontaktowe: Funka 3, 89-606 Charzykowy telefon: 609-483-282 e-mail: funka@kp.zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie https://funka.kp.zhp.pl

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Krówce Leśnej

Ośrodek zlokalizowany jest w pobliżu Zalewu Koronowskiego, na skraju Borów Tucholskich na półwyspie rozdzielającym jezioro Stoczek i rzekę Krówkę. Teren ośrodka to blisko 7 ha lasu mieszanego z przewagą sosny. Najbliższe miejscowości to Mąkowarsko (6 km) oraz Koronowo (15 km). W 2014 roku ośrodek został gruntownie zmodernizowany. Do dyspozycji wypoczywających mamy 13 domków 4-osobowych, dwa domki 6-cio osobowe, pawilon składający się z 10-ciu 3-osobowych pokoi, stołówkę z zapleczem kuchennym, świetlicę, domek zucha ze stołem do tenisa, miejca ogniskowe, pomosty. W ramach wypoczynku zachęcamy do leśnych wędrówek, zbierania grzybów i innych leśnych skarbów.

Dane kontaktowe: 86-013 Mąkowarsko, telefon 602-122-420, e-mail: krowka.lesna@kp.zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie: https://krowka-lesna.pl/

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Smerzynie na Szlaku Piastowskim

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Ośrodek jest usytuowany na leśnej działce o powierzchni 4 ha. Obok Ośrodka znajduje sięlas oraz jezioro, którego plaża wyposażona jest w boisko do piłki siatkowej oraz koszykowej. W roku 2014 ośrodek został całkowicie wyremontowany. Zapewniamy bardzo dobre warunki rekreacyjne i noclegowe oraz smaczne wyżywienie. Zaletą ośrodka jest jego położenie z dala od cywilizacji i codziennego gwaru, możliwość organizowania różnorodnych zajęć terenowych, ekologicznych i krajoznawczych. Ośrodek oferuje 150 miejsc noclegowych o różnym standardzie w tym: campingi (20 miejsc noclegowych, 2 pokoje + łazienka), pawilon murowany (4 pokoje czteroosobowe z pełnym węzłem sanitarnym), pawilon drewniany (10 miejsc noclegowych), oraz pole namiotowe z dostępem do sanitariatów. Do dyspozycji wypoczywających również ścianka wspinaczkowa, miejsce ogniskowe, świetlica, stół do ping-ponga, piłkarzyki, bilard, boiska, rowery górskie, kajaki.

Dane kontaktowe: Smerzyn 62, 89-210 Łabiszyn, tel. 603-043-910, e-mail nikodem.dolata@zhp.net.pl

Więcej szczegółów na stronie: http://www.howsmerzyn.pl/

Harcerski Ośrodek Obozowy w Pólku nad Zalewem Koronowskim

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

To doskonałe miejsce na biwaki, obozy letnie i wypoczynek rodzinny. Odbywają się tu zarówno obozy szkoleniowe, jak i wypoczynkowe. Dzięki walorom krajobrazowym okolic i wyposażeniu ośrodka, pobyt w nim jest przyjemny i bezpieczny. Pobliskie tereny zachęcają do wędrówek. Ośrodek jest nastawiony na przyjmowanie przede wszystkim gromad zuchowych, drużyn harcerskich oraz innych grup zorganizowanych. Zapraszamy również na wypoczynek indywidualny i rodzinny. Do dyspozycji wypoczywających mamy 50 miejsc noclegowych w pokojach 3 i 4-osobowych oraz pole namiotowe. Na terenie ośrodka znajduje się wybudowany w 2014 roku budynek, w którym mieści się dobrze wyposażona kuchnia, stołówka, zaplecze sanitarne oraz świetlice programowe. Posiada własne, strzeżone miejsce wykorzystywane do kąpieli, miejsce ogniskowe oraz boisko do piłki nożnej i siatkówki. Z ośrodka można wyruszyć na wędrówki piesze lub rowerowe, poznawać uroki Zalewu Koronowskiego, zwiedzać pobliskie miejscowości: Koronowo, gdzie znajduje się największa w okolicy tama z elektrownią wodną, Nowy Jasiniec z ruinami Zamku Krzyżackiego, skansen Stopka czy Samociążek.

Dane kontaktowe: 86-010 Koronowo, tel. 696-811-198, e-mail: polko@kp.zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie: http://www.polko.bydgoszcz.pl/

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Foluszu nad Pojezierzem Pałuckim

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Położony w krainie 132 jezior otoczonych lasami i pagórkami, w których żyją liczne zwierzęta, różnorodne rosliny. Można tu spotkać żurawie, czaple, czy będący pod ochroną goździk kartuzek. Sam ośrodek znajduje się obszarze objętym programem Natura 2000, który zapewnia spokój i ciszę. Zaledwie w odległości 6 km znajduje się znana wszystkim osada kultury łużyckiej – Biskupin – oraz muzeum kolejki wąskotorowej w Wenecji. Kolejką można dojechać podziwiając malownicze krajobrazy do miasta powiatowego Żnin, szczycącego się bogatą 700-letnią historią.

Sam ośrodek wyposażony jest w łaźnię z natryskami, stołówkę, kuchnie z zapleczem, plac do gier sportowych, bazę namiotową z wyposażeniem dla 80 osób. Do dyspozycji wypoczywających rodzin mamy pole namiotowe i sanitariaty.

Dane kontaktowe: Folusz 88-410 Gąsawa tel. 665-345-016, e-mail: bydgoszcz@zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie: https://folusz.kp.zhp.pl/

Ośrodek Wypoczynkowy Dzieci i Młodzieży w Cichem

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

W bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka błyszczy tafla jeziora Ciche, które uważane jest za najpiękniejsze jezioro na Pojezierzu Brodnickim. Należy ono do jezior rynnowych o silnie wydłużonym południkowo kształcie i jest wyjątkowo atrakcyjne dla uprawiania turystyki wodnej i wędkowania. Na terenie ośrodka znajdują się miejsca dla „leniwego” jak też dla aktywnego wypoczynku i rekreacji. To miejsce dla amatorów gry w plażową piłkę siatkową oraz znakomite warunki do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych, jak również biesiad przy ognisku. To również baza wypadowa dla amatorów wycieczek rowerowych i pieszych wędrówek z dala od zgiełku, w otoczeniu leśnej atmosfery Zielonych Płuc Polski. Istnieje możliwość organizacji zorganizowanego wypoczynku jak i wypoczynku w gronie rodziny czy przyjaciół. Do dyspozycji wypoczywających mamy domki 6-osobowe z aneksem kuchennym i łazienką, domki 9-osobowe z łazienką, miejsce do ustawienia namiotu lub kampera - z dostępem do sanitariatów, boiska sportowe, leśne tereny obfite w grzyby, miejsce ogniskowe. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia.

Dane kontaktowe: Ciche 80A, 87-305 Zbiczno, tel. 883-230-864, e-mail: ciche@brodnica.zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie:https://ciche.brodnica.zhp.pl/

Harcerska Baza Obozowa Gaj koło Łąkorza na pograniczu Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

Ośrodek znajduje się w otoczeniu lasów i jeziora Dębno, które łączy się z jeziorem Wielki Staw oraz Kakaj. Baza dysponuje dwoma pokojami 10-cio osobowymi i pięcioma 5-cio osobowymi, drewnianą stołówką, kuchnią, murowanymi sanitariatami. Przy samym brzegu jeziora znajduje się altana z murowanym piecem do wypiekania np. chleba czy pizzy. Do dyspozycji gości udostępniamy kajaki, którymi można wybrać się na spływ, dzięki atrakcyjnemu połączeniu jezior. Kolejną zaletą jest plaża na terenie obiektu, z której mogą korzystać wypoczywający, a także krąg ogniskowy.

Dane kontaktowe: 13-334 Gaj koło Łąkorza, tel. 781-936-720, e-mail: nowemiastolubawskie@zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie:https://www.facebook.com/GajNML/

Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Biała w Borach Tucholskich stanowi połączenie obiektów bazy

Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP

głównej z budynkami murowanymi i domkami typu Brda oraz 8 ha stuletniego drzewostanu z bezpośrednim dostępem do jeziora jako pole namiotowe do realizacji obozów z pełną pionierką. Ośrodek leży na północnym krańcu województwa kujawsko – pomorskiego, nad Jeziorem Białe, w niedalekim sąsiedztwie Kanału Brdy, tuż nad rzeką Bielska Struga. To doskonałe miejsce do leśnych wędrówek i wypoczynku. Do dyspozycji wypoczywających: drewniane domki kampingowe, stołówka, sanitariaty, boisko, miejsce ogniskowe, pole namiotowe, rowery i kajaki.

Dane kontaktowe: 89-504 Legbąd, Biała 20 , tel. 661-496-635, e-mail: tuchola@zhp.pl

Więcej szczegółów na stronie:http://www.biala.tuchola.pl

Harcerska Stanica Wodna w Rościminie na Pojezierzu Krajeńskim

Ośrodek położony w powiecie nakielskim,w Gminie Mrocza na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Małym Rościmińskim. Jezioro znajduje się w cieku rzeki Orli, od miejscowości Więcbork łączy jeziora do miejscowości Witosław. Miejsce to doskonale nadaje się na spływy kajakowe czy wieczory przy ognisku. Wypoczywającym oferujemy miejsce na polu namiotowym, dostęp do zadaszonego budynku z sanitariatami oraz kajaki.

Dane kontaktowe: Rościmin 44, 89-115 Rościmin , tel. 600-438-624, e-mail: krzysztof.raczynski@zhp.net.pl

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/Harcerska-Stanica-Wodna-Rościmin-1454172011510067/

Materiał informacyjny

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.