Chojnickie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z nowymi władzami

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Maria Eichler

Chojnickie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z nowymi władzami

Maria Eichler

Chojnickie Stowarzyszenie Partnerstwa Miasta jest już po rekonstrukcji zarządu po śmierci dotychczasowego prezesa Marka Czajki.

Zarząd ChSPM podjął decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego walnego zebrania. Skład zarządu ChSPM uzupełniono w drodze kooptacji. Nowym prezesem został długoletni członek stowarzyszenia Henryk Ossowski. Ponadto zarząd tworzą - Beata Królicka, zastępca prezesa, Jerzy Kuriata - skarbnik, Małgorzata Żywicka - sekretarz oraz Adriana Kosecka - członek. W komisji rewizyjnej popracują Michał Karpiak (przewodniczący), Marian Nowak i Krzysztof Strójka.


- Plany mamy bardzo duże - powiedział nam wczoraj świeżo upieczony prezes Henryk Ossowski. - Ale najpierw musimy poczekać, aż zostaną dopełnione formalności z zarejestrowaniem zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wtedy zaczniemy na dobre działać.

Prezes nie wyklucza, że być może dojdzie do poszerzenia kręgu miast partnerskich. - Może dojdą Włochy i Francja - zapowiada. - Ale to wymaga czasu.

Jak podkreśla, czuje wagę wyzwania w tym roku, bo Chojnice i Emsdetten obchodzą 20-lecie partnerskich kontaktów. - Cały czas mamy to na uwadze - mówi. - Spotykamy się w przyszłym tygodniu, by podyskutować.

W ratuszu cieszą się, że stowarzyszenie się rozwija i że ma coraz więcej członków. - To jest bardzo optymistyczny sygnał - mówi wiceburmistrz Edward Pietrzyk. - Byłem na walnym, siedziałem sobie z boczku, a potem podpowiadałem, że przydałoby się szersze otwarcie na wschód, żeby nie tracić z oczu Ukrainy i Białorusi.

Jak dotąd miasta partnerskie Chojnic to Emsdetten w Niemczech, Korsuń Szewczenkowski na Ukrainie i Mozyr na Białorusi.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.