Chojnickie muzeum zaprasza na konferencję

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chojnickie muzeum zaprasza na konferencję

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Przez dwa dni można dowiadywać się ciekawych rzeczy o muzealnictwie wodnym na konferencji w Charzykowach.

W przyszły czwartek rozpocznie się w Charzykowach XIII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzeczne- go. Naukowcy spotkają się w Chojnickim Klubie Żeglarskim i przez dwa dni wysłuchają wielu referatów, w tym dotyczących także naszego regionu, zwłaszcza Charzyków jako kolebki polskiego żeglarstwa.

I tak, w czwartek o godz. 9.30 Barbara Zagórska, dyrektorka muzeum będzie mówiła o tym, jak Julian Rydzkowski rozumiał wartość kulturową dziedzictwa jezior i jaki to miało wpływ na kształt muzealnej kolekcji. Po niej Anna Czapczyk przybliży postać Ottona Weilanda. O starych i nowych tradycjach chojnicko-charzykowskiego ośrodka żeglarskiego opowie komandor ChKŻ Krzysztof Pestka. Tego dnia głos zabierze także Grażyna Wera-Malatyńska, która zapozna słuchaczy z możliwościami traktowania turystyki wodnej jako markowego produktu regionu. - Przyjadą do nas naukowcy z całej Polski - informuje Barbara Zagórska. - A celem naszej konferencji jest zwiększenie świadomości historycznej i promocja żeglarstwa śródlądowego.

W programie także otwarcie sezonu żeglarskiego w czwartek o godzinie osiemnastej, a w piątek zwiedzanie muzeum, wyjazd do zakładu szkutniczego w Pawłówku i przejażdżka jachtem.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.