Choinka na rynku w Żninie ubrana. Święta tuż, tuż

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Choinka na rynku w Żninie ubrana. Święta tuż, tuż

Iwona Góralczyk

Pierogi, pierniki, śledziki w wiśniach, świąteczne ozdoby, mikołaje... a to wszystko przy piosenkach w wykonaniu lokalnych artystów.

Jarmark św. Mikołaja przyciągnął sporą grupę żninian.

Choć aura nie jest typowa dla okresu bożonarodzeniowego, klimat świąt dało się jednak na rynku poczuć. A to wszystko za sprawą lokalnych stowarzyszeń, przedsiębiorców, szkół, kół gospodyń wiejskich i organizatora - gminy Żnin.

- Wybrałam sobie ozdoby choinkowe. Nie mogłam się też oprzeć i kupiłam ciasto - przyznała pani Maria. - Nawet mi się podoba. Ten pomysł z wieszaniem ozdób na choince także - powiedział Feliks Malinowski, twórca legend pałuckich.

Wiele dzieci z niecierpliwością czekało na rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę choinkową. Wreszcie wyczytano listę laureatów.

W kategorii przedszkola nagrodzono prace zbiorowe:

Laureaci otrzymali gry planszowe i łamigłówki, natomiast wszyscy, których prace dotarły do Urzędu Miejskiego, zostali obdarzeni pamiątkowym dyplomem, czekoladą i dominem.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.