Choinka na rynku w Żninie ubrana. Święta tuż, tuż

Czytaj dalej
Fot. Iwona Woźniak
Iwona Góralczyk

Choinka na rynku w Żninie ubrana. Święta tuż, tuż

Iwona Góralczyk

Pierogi, pierniki, śledziki w wiśniach, świąteczne ozdoby, mikołaje... a to wszystko przy piosenkach w wykonaniu lokalnych artystów.

Jarmark św. Mikołaja przyciągnął sporą grupę żninian.

Choć aura nie jest typowa dla okresu bożonarodzeniowego, klimat świąt dało się jednak na rynku poczuć. A to wszystko za sprawą lokalnych stowarzyszeń, przedsiębiorców, szkół, kół gospodyń wiejskich i organizatora - gminy Żnin.

- Wybrałam sobie ozdoby choinkowe. Nie mogłam się też oprzeć i kupiłam ciasto - przyznała pani Maria. - Nawet mi się podoba. Ten pomysł z wieszaniem ozdób na choince także - powiedział Feliks Malinowski, twórca legend pałuckich.

Wiele dzieci z niecierpliwością czekało na rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę choinkową. Wreszcie wyczytano listę laureatów.

W kategorii przedszkola nagrodzono prace zbiorowe:

Laureaci otrzymali gry planszowe i łamigłówki, natomiast wszyscy, których prace dotarły do Urzędu Miejskiego, zostali obdarzeni pamiątkowym dyplomem, czekoladą i dominem.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.