Chodniki w Bydgoszczy mają się w tym roku zmienić

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Agata Kozicka

Chodniki w Bydgoszczy mają się w tym roku zmienić

Agata Kozicka

Kolejka osiedlowych gruntówek do utwardzenia jest w naszym mieście bardzo długa. Za to już wkrótce niewiele chodników w mieście będzie wymagało remontu.

W tym roku akcja odbudowy, przebudowy lub budowy chodników w mieście obejmuje aż 79 odcinków.

W pierwszej kolejności realizowane są remonty najbardziej zniszczonych odcinków. Na ten cel trafi w tym roku blisko 2 mln zł. Część chodników powstaje dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, część - w ramach zaplanowanych na ten rok remontów i budów ulic, a część - dlatego, że chodnik po prostu wymaga remontu.

Wiele z odcinków ich już zostało wyremontowanych. - Z całej listy mamy już wykonanych trochę ponad połowę - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

- Jest już na przykład chodnik przy pętli autobusowej Glinki. Zrobione są chodniki na Saperów, przy ul. Bełzy od ulicy Spokojnej, Szopena, al. Ossolińskich, Nakielska przy wiadukcie, Wiosenna, Pijarów, przy pętli autobusowej Smukalska/Drzycimska i na Kopernika - wymienia rzecznik drogowców.

W planach natomiast jest m.in. chodnik wzdłuż ul. Wincentego Pola. Już rozpoczęły się roboty nas wyremontowaniem chodnika przy ul. 20 stycznia 1920 r. od ulicy Chodkiewicza do ul. Zamoyskiego.

- Do remontu jest odcinek ulicy Curie-Skłodowskiej 4-8, kawałek ulicy Śląskiej, Czerwonego Krzyża, w Fordonie - ulicy Bartłomieja z Bydgoszczy.

Chodniki w Bydgoszczy mają się w tym roku zmienić

Rzecznik zwraca uwagę na szczególne odcinki chodników. - Właśnie kończymy remont chodnika na ul. Powstańców Wielkopolskich od ulicy Gajowej do Wyszyńskiego. Przy tym ostatnim skrzyżowaniu znajduje się Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia Polskiego Związku Niewidomych. I m.in. dlatego w chodniki przy przejściach dla pieszych wstawiane są tzw. ryflowane żółte płytki, które prowadzą osoby z dysfunkcją wzroku do przejścia dla pieszych, a dokładnie do ułożonych przed takim przejściem płytek bąbelkowych, z wypustkami, informujących o tym, że dalej znajduje się ulica - wyjaśnia Kosiedowski.

Poza wspomnianymi ulicami wiele innych będzie wkrótce wyremontowanych. Wszystkie odcinki zaznaczone zostały na mapce, a lista znajduje się na naszym portalu na www.plus.pomorska.pl.

Wszystkie prace mają zostać zrealizowane do końca roku.

- Ale myślę, że zdecydowaną większość chodników uda się wyremontować do końca wakacji.

Interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15. Informacje o zniszczonych chodnikach można tez wysyłać mailem na adres: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl.

- Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace - zapewnia ratusz.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.