Chleb ze smalcem i biesiadne to jest to

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Sztandera
Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Chleb ze smalcem i biesiadne to jest to

Lucyna Sztanderalucie@op.pl

"Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze jak tu? Tylko w Kamieniu..." śpiewała kapela „Znad Mochla“ i całej sali miłośników piosenek biesiadnych.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury po raz trzeci zorganizował „Grzaną Biesiadę Krajeńską“. Ponad 130 biesiadników grzało się nie tylko przy rytmach piosenek biesiadnych granych przez ponad cztery godziny przez kapele: „Jucha“ z Dąbrówki, z MGOK w Kamieniu kapeli „Znad Mochla“ i z Sypniewa „Leśnej Cytry“ oraz zespołów wokalnych „Witkowianie“ z Witkowa i Zespołu Biesiadnego SERiI „Ziemi Krajeńskiej“, ale też przy ciepłym poczęstunku. Smakowity bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz degustacja grzanego wina zostały przygotowane przez panie z zespołu biesiadno-wokalnego z Kamienia przy finansowym wsparciu Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Ziemi Krajeńskiej“.

Skoczna i swojska muzyka zachęciła uczestników imprezy do wyjścia na parkiet i wspólnych pląsów.

Biesiada Krajeńska, która odbyła się po raz III w Kamieniu, potwierdziła że tego rodzaju imprezy mają swoich zwolenników. Pozwalają nie tylko miło spędzić czas, wspólnie się pobawić, ale też owocują wspólnymi działami, bo jak podkreślił Bogdan Sas:

- „Leśna Cytra“ powstała właśnie w wyniku spotkania rok temu tutaj na tej imprezie. Spotkało się kilku mężczyzn i dogadało się.

Autor: Lucyna Sztandera

Lucyna Sztanderalucie@op.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.