Alicja Kalinowska

Chętnie dbamy o swoją formę

Jako jedni z pierwszych w naszym powiecie z plenerowej siłowni korzystać zaczęli mieszkańcy z Wałycza. Fot. starostwo powiatowe Jako jedni z pierwszych w naszym powiecie z plenerowej siłowni korzystać zaczęli mieszkańcy z Wałycza.
Alicja Kalinowska

Wiosna to czas kiedy chętniej zaczynamy się ruszać. Taką możliwość mają mieszkańcy sołectw, w których stanęły siłownie zewnętrzne.

Wspólne treningi są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów: Arkadiusza Żabińskiego, Pawła Sulikowskiego i Tomasza Sulikowskiego.

Treningi mają charakter siłowy z elementami fitness. Trenerzy pokazują, jak we właściwy i efektywny sposób korzystać z urządzeń. Wszystkie ćwiczenia dostosowują do wieku i możliwości uczestników.

Spotkania takie zostały zaplanowane do końca kwietnia. W sumie odbędzie się 296 godzin zajęć, po 4 godziny na każdym z 74 zestawów siłowni plenerowych rozmieszczonych na terenie całego powiatu.

- Do tej pory najwięcej osób ćwiczyło w Ryńsku i Wałyczu - mówi - mówi Viloletta Frączek, kierownik wydziału oświaty i zdrowia starostwa.

To już jedna z ostatnich propozycji dla uczestników programu prozdrowotnego, który jest realizowany w naszym powiecie.

Na badania lekarskie mieszkańcy mogą zgłaszać się jeszcze do 7 kwietnia. - Do tej porty z badań skorzystało 4700 osób. To więcej niż zakładaliśmy na samym początku - dodaje Violetta Frączek.

Natomiast 2 kwietnia o g. 10 na plaży nad jeziorem w Ostrowie rozpoczną się ostatnie zajęcia z nordic walking.

Budowa siłowni, plenerowe treningi i badania lekarskie w powiecie wąbrzeskim są finansowane z programu kompleksowych działań z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.