Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Chciał wyłudzić kredyt na zakup sprzętu elektronicznego

Chciał wyłudzić kredyt na zakup sprzętu elektronicznego Fot. Pawel Lacheta
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Mężczyznę w sklepie elektronicznym zainteresował sprzęt za 3.100 zł. Pomyślał o kredycie. Ale nie na siebie, tylko na fałszywe dane.

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą ze świeckiej jednostki na gorącym uczynku zatrzymali 39-letniego mieszkańca naszego powiatu, który usiłował wyłudzić z banku kredyt.

- Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za ten czyn może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności - informuje aspirant sztabowy Maciej Rakowicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Do zatrzymania doszło we wtorek w Świeciu, na terenie jednego ze sklepów z elektroniką. - Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą świeckiej jednostki ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu świeckiego może próbować wyłudzić kredyt w sklepie - zdradza Rakowicz. - Te przypuszczenia potwierdziły się.

Jak się okazało, mężczyzna podając fałszywe dane, dotyczące zatrudnienia próbował wyłudzić kredyt na zakup elektroniki w wysokości ok. 3100 zł.

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę na gorącym uczynku. Dzięki szybkiej reakcji kryminalnych nie doszło do oszustwa.

W ubiegłym roku na terenie powiatu świeckiego doszło łącznie do 146 oszustw. - W tej kategorii mieści się wszystko: fałszywe aukcje na allegro, tzw. „wnuczki”, oszustwa gospodarcze - wyliczał w zeszłym tygodniu Rakowicz przy okazji fałszywej zbiórki pieniędzy na Nowy Szpital.

Wykrywalność tych przestępstw oscyluje w Świeciu wokół 60 procent.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.