Chcesz zobaczyć bunkier? To zapisz się na Noc Muzeów

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

Chcesz zobaczyć bunkier? To zapisz się na Noc Muzeów

Adam Lewandowski

Noc Muzeów w Solcu Kujawskim już w najbliższą sobotę 14 bm. Koronowo zaprasza na Noc Muzeów w piątek 20 bm. pod hasłem „Ściśle tajne!”

Muzeum Solca im. księcia Przemysła w willi Anna działa od roku 2009. Odtąd też zaprasza co roku na Noc Muzeów. Jakie atrakcje czekają nas zatem w Solcu w najbliższą sobotę?

W tym roku po raz pierwszy Noc Muzeów organizują wspólnie Muzeum Solca im. księcia Przemysła, Jurapark, Soleckie Centrum Kultury oraz Muzeum Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim. Wszystkie te placówki otwierają w sobotę wieczorem swe podwoje. Ale najpierw bywalców czeka spacer po mieście. Zbiórka uczestników 14 bm. o godz. 17.30 - przed Muzeum Solca. Hasło wędrówki po mieście - Tu było to... Czyli jak zmieniało się przeznaczenie soleckich budynków. O godz. 19 na wykłady zaprasza Jurapark. Patryk Banasiak opowie o znaleziskach w miejscowości Kałdus, a Ryszard Głuszec- o wyprawach polsko-mongolskich na pustynię Gobi.

O godz. 20.30 Muzeum Solca zaprasza na koncert kwintetu smyczkowego Capella Thoruniensis, godzinę później Jurapark - na zwiedzanie ścieżki dydaktycznej. O godz. 23 w Muzeum Solca pokaz filmu „Muzeum utracone” - o polskich stratach wojennych w latach 1939-1945... To tylko część atrakcji w Solcu.

O wyprawie na Noc Muzeów do Koronowa warto pomyśleć już dziś. Bo po raz pierwszy będzie można m.in. zobaczyć „Ściśle tajne” - czyli bunkier w Tryszczynie. Zbiórka 20 bm. o godz. 18 przy fontannie na rynku. W programie m.in. niecodzienne zwiedzanie bazyliki pw. WNMP, wyjazd do Tryszczyna i sanktuarium pw. Świętej Trójcy w Byszewie. Dla osób bez własnego transportu podstawiony zostanie autokar. Kontakt: Magdalena Tabasz, UM Koronowo.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.