Chcesz pomóc? Zgłoś się do Sztabu WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
(jwn)

Chcesz pomóc? Zgłoś się do Sztabu WOŚP

(jwn)

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 10 stycznia 2016. Już można zarejestrować się jako wolontariusz - zostało ponad 300 miejsc.

Trwa rekrutacja chętnych do udziału w zbiórce datków w ramach 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku fundusze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

- Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia. Nie zapominamy także o geriatrii, jest coraz lepiej. Dopiero kiedy orkiestra zaczęła mówić głośno o pomijaniu tego tematu, zaczęto myśleć o seniorach bardziej serio - czytamy słowa Jerzego Owsiaka na stronie internetowej Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Toruniu, podobnie jak w poprzednich latach, zarejestrowano trzy orkiestrowe sztaby. Dwa mniejsze w III LO na Skarpie i SP nr 1 na starówce oraz główny - w „Domu Harcerza” na Rynku Staromiejskim. Wszystkie już rozpoczęły działalność.

- Potrzebujemy 350 wolontariuszy, a do tej pory zgłosiło się 79 chętnych. Miejsca więc jeszcze są - mówi Bartosz Malicki, szef głównego sztabu WOŚP w Toruniu. - Przed nami wielka robota, więc pracujemy pełną parą. Do 10 grudnia chcemy dopiąć wszystkie kwestie formalne, zdobyć wymagane zgody. Bez tego nic się nie będzie mogło wydarzyć. Dopiero wówczas będziemy myśleć o szczegółach finału i najważniejszych wydarzeniach. Postaramy się, by był on wyjątkowy.

Warto dodać, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Inspiracją do jej powstania był brak pieniędzy na leczenie dzieci chorych kardiologicznie, z poważnymi wadami serca. Od tamtej pory podczas kolejnych finałów zebrano łącznie zawrotną sumę 650 mln zł.

(jwn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.