Chcesz nowy paszport? Poczekaj w kolejce. Biura przeżywają oblężenie

Czytaj dalej
Fot. Fot. Dariusz Bloch
Małgorzata Stempinska

Chcesz nowy paszport? Poczekaj w kolejce. Biura przeżywają oblężenie

Małgorzata Stempinska

W ostatnim czasie biura paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu przeżywają oblężenie. Najdłuższe kolejki są we wtorki, gdy punkty są czynne dłużej.

W biurach paszportowych w naszym regionie dziennie przyjmowanych jest około 140-190 wniosków. - Tym samym kolejka jest naturalną konsekwencją. Średni czas na jednego składającego wniosek to 10 minut pod warunkiem złożenia kompletnego wniosku i przedstawienia niezbędnych dokumentów - mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Skąd takie kolejki w biurach paszportowych? Ilu chętnych w regionie zgłasza się, by otrzymać paszport? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.