Chcesz coś zgłosić policji? Od teraz zrobisz to w zakładzie FAM

Czytaj dalej
Fot. Pawel Lacheta
Monika Smól

Chcesz coś zgłosić policji? Od teraz zrobisz to w zakładzie FAM

Monika Smól

Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie ma nową siedzibę - w prywatnym zakładzie przy ul. Polnej. I tam pozostanie przez najbliższe półtora roku.

Z powodu trwającego remontu komendy policjanci przenieśli się w nowe miejsce w sobotę.

- Petentów, którzy chcą się z nami bezpośrednio skontaktować zapraszamy od ulicy Polnej - do zakładu FAM - mówi kom. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - „Nasz” budynek sąsiaduje z marketem. Dyżurka znajduje się na parterze.

Mundurowi przepraszają mieszkańców za utrudnienia. I podkreślają, że przy ul. Świętojerskiej nie ma już nawet dyżurnych.

Niektórzy policjanci od kilku miesięcy urzędowali w innych miejscach niż komenda, np. w domu kultury czy w siedzibie straży pożarnej. Przy Świętojerskiej trwa bowiem remont.

- Teraz musieliśmy opuścić całkowicie budynek, myślę, że na półtora roku - dodaje Agnieszka Sobieralska. - Wewnątrz budynku komendy będą w tym czasie prowadzone gruntowne roboty remontowo - sanitarne. Powstaną nowe stropy, ścianki działowe, wymieniona zostanie sieć sanitarno-kanalizacyjna, powstaną okienka dla interesantów zgodne z obowiązującymi standardami. Wypoziomowany zostanie plac przed budynkiem.

Odnowiona została już elewacja, wymieniono parapety i sieć wentylacyjną wewnątrz, zbudowano podjazd dla niepełnosprawnych.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.