Chcemy, żeby nasz włocławski park wypiękniał

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Chcemy, żeby nasz włocławski park wypiękniał

Małgorzata Goździalska

Pierwszy wniosek o pieniądze na rewitalizację zieleni złożony!

Spacery po parku im. Henryka Sienkiewicza wciąż są przyjemnością. Nawet o tej porze roku. Ale Czytelnicy zwracają nam uwagę, że stan parkowych alejek wiele pozostawia do życzenia. Ba, że drzewostan też marnieje. Czy ten zielony obszar miasta zostanie poddany rewitalizacji i będzie dumą Włocławka ? Władze miasta mają takie plany. I przygotowały koncepcję, która może sprawić, że park znów będzie atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu przez włocławian, starszych i młodszych.

Rewitalizacja parku ma być przeprowadzona w trzech etapach. W pierwszym etapie przewidziana jest między innymi odbudowa zieleni parkowej i budowa ścieżek edukacyjnych. - 31 grudnia ubiegłego roku złożyliśmy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie zieleni parkowej - mówi Magdalena Korpolak-Komorowska, zastępca prezydenta Włocławka do spraw inwestycji.

I ten wniosek ma być rozpatrzony do końca lutego. Władze miasta liczą na uzyskanie w ciągu najbliższych dwóch lat dofinansowania z WFOŚiGW w wysokości 1 mln 200 tysięcy złotych. Za te pieniądze planowane jest m.in. wykonanie nowych nasadzeń oraz uzupełnienie trawników.

W drugim etapie rewitalizacji przewidziane jest utworzenie na terenie parku im. Henryka Sienkiewicza ogrodu dydaktycznego. - Na ten projekt szukamy pieniędzy z innych źródeł - podkreśla wiceprezydent Korpolak-Komorowska. - Czekamy między innymi na ogłoszenie konkursu w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji.

Etap trzeci planowanej rewitalizacji parku to zagospodarowanie obszaru na Słodowie i tym samym powiększenie parku. W tym etapie w grę wchodzi m.in. budowa kortów tenisowych, boiska do piłki plażowej, urządzenie wodnego placu zabaw.

Inwestycje te planowane są na trzy lata. Ale warunek: miasto sięgnie po pieniądze z zewnątrz, w tym unijne.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.