Chcemy latać wysoko [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Anna Stasiewicz

Chcemy latać wysoko [infografika]

Anna Stasiewicz

W ubiegłym roku liczba pasażerów przekroczyła znów 300 tysięcy.

Najgorszy był dla bydgoskiego lotniska rok 2014. Wtedy po dwóch latach liczba pasażerów spadła poniżej 300 tysięcy złotych. Rekordowy był rok 2013, bo wtedy liczba odprawianych pasażerów sięgnęła aż ponad 343 tysiące.

Port Lotniczy w Bydgoszczy to połączenia zarówno rejsowe, jak i czarterowe. W 2015 roku rejsowymi samolotami lataliśmy do Krakowa, Warszawy, Londynu, Glasgow, Dublina, Birmingham, Düsseldorfu i Frankfurtu. To ostatnie ruszyło w marcu ubiegłego roku, cieszy się sporym powodzeniem, dlatego od 29 marca do Frankfurtu latamy aż 5 razy w tygodniu. Wiele osób wybiera to jedno z największych lotnisk na świecie, bo można z niego dolecieć praktycznie w każde miejsce na globie.

Od niespełna tygodnia Lufthansa zamiast cztery razy w tygodniu lata do Frankfurtu pięcioma kursami.
Port Lotniczy w Bydgoszczy

Loty czarterowe docierają z kolei do miejscowości, gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje. W 2015 roku było to 7 miejscowości w 4 krajach: najwięcej w Grecji, ale również w Turcji, Chorwacji i Bułgarii. W tym roku z listy „wypadła” Turcja, a wynika to z faktu, że z powodu zagrożenia terrorystycznego mniej chętnie wybieramy ten kraj jako miejsce wakacyjnego wypoczynku.

Na bydgoskim lotnisku trwa też rozbudowa terminala. Nowa część właśnie została przykryta dachem. Niedługo ruszą tam prace montażowo - wykończeniowe. Za kilka miesięcy pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe tysiąc metrów kwadratowych powierzchni.

Kolejną inwestycją będzie zagospodarowanie ponad 700 m kw powierzchni na pierwszym piętrze terminala. Znajdą się tam nowe sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.