Chcemy, aby było ciepło, tanio i bezpiecznie

Czytaj dalej
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Chcemy, aby było ciepło, tanio i bezpiecznie

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

O wakacyjnych wyjazdach mówi Anna Ungier, właścicielka biura podróży.

Obserwując obrazki z kolejnych zamachów terrorystycznych w Europie, można stracić ochotę na wyjazd. Które destynacje teraz najlepiej się sprzedają?

Gdy pytamy klientów, gdzie chcieliby pojechać, słyszymy, że tam, gdzie jest ciepło, tanio, dobrze i bezpiecznie. O ile bardzo ciepło w lipcu i sierpniu powinno być w większości popularnych kierunków wakacyjnych, w basenie Morza Śródziemnego, nad Morzem Czarnym i na Wyspach Kanaryjskich, to z „tanio i dobrze” sprawa jest bardziej skomplikowana. Jest to kwestia indywidualna, uwarunkowana charakterem wyjazdu, upodobaniami i zasobnością portfela.

Na które elementy oferty wakacyjnej klienci najbardziej zwracają uwagę?

Położenie hotelu i wyżywienie. Dlatego sprzedając oferty pytamy, czy wolą jadać w lokalnych restauracjach, czy mieć zapewnione wyżywienie w formie all inclusive. Podobnie z hotelami. Jedni preferują kameralne pensjonaty, inni duże kompleksy hotelowe, stylowe lub nowoczesne, w zacisznym miejscu lub w centrum gwarnego życia nocnego. I te elementy są najistotniejsze.

Gdzie jest teraz bezpiecznie? MSZ odradza wyjazdy do Turcji, Egiptu i Tunezji?

Z tym pytaniem spotykamy się codziennie. I oczywiście odnosimy się do niego ze zrozumieniem, biorąc pod uwagę, że żyjemy w dobie terroryzmu i politycznych porachunków wewnątrz państwowych. Natomiast apelujemy o zdrowy rozsądek, przeanalizowanie sytuacji w kontekście geograficznym, politycznym, religijnym i nie wrzucanie wszystkich sytuacji do jednego worka. Podróżować będziemy zawsze, a o bezpieczeństwie nie można zapominać nigdy, zarówno nad polskim morzem, na egzotycznej wyprawie czy zakupach w centrum handlowym. Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki, to najwięcej wypadków przytrafia się nam we własnym domu.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.