Chcecie jechać do Muzeum Ściśle Tajnego? [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Chcecie jechać do Muzeum Ściśle Tajnego? [zdjęcia]

Joanna Pluta

Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie utworzone w dawnym schronie wojewody zostanie otwarte 20 maja. A już 21 możecie tam pojechać.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowej atrakcji turystycznej w naszym regionie, jakim będzie Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie, utworzone w dawnym schronie wojewody.

Na pięciuset metrach kwadratowych prawie pięć metrów pod ziemią znajduje się około 50 pomieszczeń - między innymi sypialnie, gabinet lekarski, akumulatorownia, dyspozytornia, łącznica telefoniczna i sala z dalekopisem. A co ciekawe, wszystkie urządzenia są sprawne, zachowały się też oryginalne meble i inne elementy wyposażenia.

Muzeum zostanie oficjalnie otwarte 20 maja, czyli w następny piątek. Nie możecie się już doczekać? To dobrze. Mamy dla Was 11 podwójnych zaproszeń na wyprawę do Muzeum Ściśle Tajnego. Wyjazd ze Starego Rynku w Bydgoszczy zorganizowany zostanie 21 maja (sobota), o godzinie 18. Jeżeli chcesz wygrać możliwość takiego wyjazdu dla siebie i osoby towarzyszącej, odpowiedz krótko na pytanie: Co byłoby dla Ciebie dobrą pamiątką z Muzeum Ściśle Tajnego i dlaczego?

SMS z odpowiedzią prześlij pod numer 72355 (koszt wiadomości do 160 znaków to 2,46 zł z VAT), w treści wpisując: muzeum.odpowiedź.imię i nazwisko. Konkurs trwa do niedzieli 15 maja, do godz. 23.59. Autorów najciekawszych odpowiedzi poinformujemy o wygranej we wtorek.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.