Chcą wiedzieć jak spółdzielnia dogadała się firmą od liczników!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Maciej Czerniak

Chcą wiedzieć jak spółdzielnia dogadała się firmą od liczników!

Maciej Czerniak

- Ugoda sądowa ma klauzulę poufności. Nie wiem, do czego doprowadzi jej ujawnienie - mówi Robert Małkiewicz, prezes. A mieszkańcy chcą wiedzieć, jak spółdzielnia dogadała się firmą od liczników.

Ryszard Tadych rozkłada ręce nad stosikiem korespondencji. Z teczek, które od lat pieczołowicie uzupełnia nowymi dokumentami, wyjmuje kolejne listy. Ten pocztowy ping-pong ze spółdzielnią trwa od 2014 roku.

- Nie dam zrobić się w balona! Spółdzielnia coś ukrywa. Zasłania się wielką tajemnicą, a jestem przekonany, że mnie, jako jej członkowi należą się przynajmniej rzetelne wyjaśnienia - mówi mieszkaniec bloku przy ulicy Kombatantów 8 na osiedlu Kapuściska w Bydgoszczy.

Ta historia ma początek w roku 2014. Wtedy to Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność” zleciła obsługę podliczników zużycia energii cieplnej w blokach firmie Minol Zenner. Spółka z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim (obecnie  Łodzi) miała zająć się montażem i obsługą, w tym odczytem urządzeń zainstalowanych na kaloryferach w poszczególnych mieszkaniach. Kiedy przyszło rozliczenie sezonu grzewczego, niektórzy lokatorzy przecierali oczy ze zdumienia.

Cała historia w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych, podejmuję tematy z kręgu dziennikarstwa śledczego. Piszę tez na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.