Chcą wiedzieć jak spółdzielnia dogadała się firmą od liczników!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Maciej Czerniak

Chcą wiedzieć jak spółdzielnia dogadała się firmą od liczników!

Maciej Czerniak

- Ugoda sądowa ma klauzulę poufności. Nie wiem, do czego doprowadzi jej ujawnienie - mówi Robert Małkiewicz, prezes. A mieszkańcy chcą wiedzieć, jak spółdzielnia dogadała się firmą od liczników.

Ryszard Tadych rozkłada ręce nad stosikiem korespondencji. Z teczek, które od lat pieczołowicie uzupełnia nowymi dokumentami, wyjmuje kolejne listy. Ten pocztowy ping-pong ze spółdzielnią trwa od 2014 roku.

- Nie dam zrobić się w balona! Spółdzielnia coś ukrywa. Zasłania się wielką tajemnicą, a jestem przekonany, że mnie, jako jej członkowi należą się przynajmniej rzetelne wyjaśnienia - mówi mieszkaniec bloku przy ulicy Kombatantów 8 na osiedlu Kapuściska w Bydgoszczy.

Ta historia ma początek w roku 2014. Wtedy to Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność” zleciła obsługę podliczników zużycia energii cieplnej w blokach firmie Minol Zenner. Spółka z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim (obecnie  Łodzi) miała zająć się montażem i obsługą, w tym odczytem urządzeń zainstalowanych na kaloryferach w poszczególnych mieszkaniach. Kiedy przyszło rozliczenie sezonu grzewczego, niektórzy lokatorzy przecierali oczy ze zdumienia.

Cała historia w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.