Chcą uhonorować Teresę Klonowską

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
(DAN), Justyna Juszczyńska

Chcą uhonorować Teresę Klonowską

(DAN), Justyna Juszczyńska

Z wnioskiem wystąpił Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu.

Członkowie inowrocławskiego Klubu Inteligencji Katolickiej podjęli jednomyślną decyzję o zgłoszeniu kandydatury Teresy Klonowskiej do tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia.

„Pani Teresa Klonowska, nestorka i duma naszego Klubu, związana przez całe życie z rodzinnym Inowrocławiem, oddała swemu miastu serce i nieprzeciętny talent, przybliżając inowrocławianom Kulturę w najlepszym wydaniu - Kulturę, bez której nie może egzystować żadna szanująca się społeczność. Swą poezją, jak również całą życiową postawą, ukazuje, na czym winno polegać prawdziwe człowieczeństwo - miłość do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka” - czytamy w piśmie podpisanym przez Elżbietę Posadzy i Jana Koziorowskiego z Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu.

Pismo to przesłali do Tomasza Marcinkowskiego, przewodniczącego rady Miejskiej Inowrocławia. „Jesteśmy w pełni przekonani, że długie oraz jakże piękne życie Pani Teresy w pełni uzasadnia nasz wniosek o Jej uhonorowanie najwyższym miejskim wyróżnieniem. W dzisiejszych trudnych czasach ukazywanie, promowanie i docenianie takich osób jak Teresa Klonowska ma olbrzymie znaczenie wychowawcze, ważne dla naszego regionu i kraju na progu obchodów 100-lecia tak drogiej Jej i nam wszystkim Niepodległości” - piszą inicjatorzy.

Teresa Klonowska jest inowrocławską poetką, bibliotekarką, wychowawczynią dzieci i młodzieży, animatorką życia kulturalnego. Za swoją działalność została odznaczona m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1986), odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1975), Złotym Medalem „Zasłużonej w Posłudze dla Kościoła i Narodu” (2003). Otrzymała również, statuetkę „Ku chwale” Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu (2015), Honorową Odznakę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (2003), nagrodę Prezydenta Inowrocławia dla animatorów kultury (2003) oraz ostatnio honorowe członkostwo Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia.

(DAN), Justyna Juszczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.