Chcą uhonorować Teresę Klonowską

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
(DAN), Justyna Juszczyńska

Chcą uhonorować Teresę Klonowską

(DAN), Justyna Juszczyńska

Z wnioskiem wystąpił Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu.

Członkowie inowrocławskiego Klubu Inteligencji Katolickiej podjęli jednomyślną decyzję o zgłoszeniu kandydatury Teresy Klonowskiej do tytułu Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia.

„Pani Teresa Klonowska, nestorka i duma naszego Klubu, związana przez całe życie z rodzinnym Inowrocławiem, oddała swemu miastu serce i nieprzeciętny talent, przybliżając inowrocławianom Kulturę w najlepszym wydaniu - Kulturę, bez której nie może egzystować żadna szanująca się społeczność. Swą poezją, jak również całą życiową postawą, ukazuje, na czym winno polegać prawdziwe człowieczeństwo - miłość do Boga, Ojczyzny i drugiego człowieka” - czytamy w piśmie podpisanym przez Elżbietę Posadzy i Jana Koziorowskiego z Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu.

Pismo to przesłali do Tomasza Marcinkowskiego, przewodniczącego rady Miejskiej Inowrocławia. „Jesteśmy w pełni przekonani, że długie oraz jakże piękne życie Pani Teresy w pełni uzasadnia nasz wniosek o Jej uhonorowanie najwyższym miejskim wyróżnieniem. W dzisiejszych trudnych czasach ukazywanie, promowanie i docenianie takich osób jak Teresa Klonowska ma olbrzymie znaczenie wychowawcze, ważne dla naszego regionu i kraju na progu obchodów 100-lecia tak drogiej Jej i nam wszystkim Niepodległości” - piszą inicjatorzy.

Teresa Klonowska jest inowrocławską poetką, bibliotekarką, wychowawczynią dzieci i młodzieży, animatorką życia kulturalnego. Za swoją działalność została odznaczona m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1986), odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1975), Złotym Medalem „Zasłużonej w Posłudze dla Kościoła i Narodu” (2003). Otrzymała również, statuetkę „Ku chwale” Instytutu Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu (2015), Honorową Odznakę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (2003), nagrodę Prezydenta Inowrocławia dla animatorów kultury (2003) oraz ostatnio honorowe członkostwo Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia.

(DAN), Justyna Juszczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.